Evren ve uzay hakkında neler biliyorsunuz? | Forum Sayfa Cevapları

Evren ve uzay hakkında neler biliyorsunuz?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Evren ve uzay hakkında neler biliyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Evren ve uzay hakkında neler biliyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Uzay denilen büyük bir boşluk insanlar üzerinde her zaman merak konusu oluşturmuştur.insanlar,tarihi bilinçlenmelerinden itibaren gök cisimlerini ve evreni incelemişler, bu araştırmaları için rasathaneler kurmuşlar astronomi ile uğraşmışlardır.

Hatta bu araştırma yapanları bir tarihte büyücü, cadı gibi ithamlarda bulunarak dışlamışlar ve idam etmişlerdir. Günümüzde dahi uzaya ilgi oldukça fazla ve merak konusudur. Bu merak konusu üzerine yapılmış, binlerce film bulabilir ve izleyebilirsiniz. Çünkü bilinmeyen şeyler her zaman merak uyandırır.


Evren ve uzay hakkında neler biliyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Uzay sonsuz bir boşluktur. Nerede başlayıp nerede bittiği bilinmemektedir. Uzay içerisinde binlerce galaksi olduğu tahmin edilmektedir. Bizim galaksimiz samanyolu galaksisidir.

Galaksimizin içerisinde yüzlerce güneş sistemi bulunmaktadır. Şuanda bulunduğumuz güneş sistemi içerisinde bizim güneş sistemimiz bunlardan sadece bir tanesidir. Güneş sistemimiz içerisinde sekiz tane büyük gezegen beş tane cüce gezegen 166 tane uydu astroitler, kuyruklu yıldızlar vede gezegenler arası toz serpintileri diye bilinen gök cisimleri bulunmaktadır.

Ayrıca evren içerisinde ne olduğu bilinmeyen karadelikleri bulunmaktadır.Güneşimizin yüzde doksanı kadar büyüklükte olan milyarlarca yıldız bulunmaktadır. Bu her bir yıldız bir güneş anlamına gelmektedir. Şu andaki elimizdeki olanaklarla uzay ve evrenin ne kadar büyük olduğu ve ya bizden başka yaşam olup olmadığı bilinmemektedir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Evren ve uzay hakkında neler biliyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!