Ders Notları

Evrende düzenli bir işleyiş olmasaydı ne gibi olumsuzluklar yaşanırdı?

5. Sınıf Din Kültürü Evrende düzenli bir işleyiş olmasaydı ne gibi olumsuzluklar yaşanırdı? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Evrende düzenli bir işleyiş olmasaydı eğer var olan mükemmel düzenin işlemesi mümkün değildir. Var olan tartışmalar sonucunda mevsimlerde, canlı yaşamlarında, düzende bozulmalar yok olarak canlı yaşamı ortadan kalkacaktır. İş bu anlaşmazlıkların olma ihtimali bizlere evrende sadece eşsiz bir yaratıcının olduğunu göstermektedir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Evrende bulunan tüm olaylar tüm davranışlar ve tüm olanaklar bir düzen içerisinde olmasaydı insanlar tüm canlılar rahat bir şekilde yaşayamazlar her şeyi belli bir düzene koyan yüce yaratıcımız Allahu Teala her şeyi bilerek ve her şeyi güzel bir şekilde yaratarak bizim hizmetimize sunulmuştur. Evrende uzayda yeryüzünde mevsimlerin oluşumunda günün oluşumunda hepsinde belirli bir düzen olduğunu görebiliriz. İnsanların dolması yaşaması büyümesi her şeyin biri bir düzende olduğunu görebiliriz bu her şey Allahu teala’dan haberdar olduğu ve Allah’ın izniyle gerçekleşen olaylar olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.