Evrendeki her varlığı sevmenin önemi hakkında defterinize bir yazı yazınız. | Forum Sayfa Cevapları

Evrendeki her varlığı sevmenin önemi hakkında defterinize bir yazı yazınız.


Türkçe Öğretmeni

‎4. Sınıf Türkçe Evrendeki her varlığı sevmenin önemi hakkında defterinize bir yazı yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Evrendeki her varlığı sevmenin önemi hakkında defterinize bir yazı yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Evren üzerinde yaratılmış bir çok varlık bulunmaktadır. Bu varlıklar yıldızlar, gezegenler, ayımız, güneşimiz den tutunda yer yüzündeki en küçük organizmaya kadar bir düzen içerisinde kurulmuştur.

Dünya üzerindeki tüm canlıları sevmemiz, onlarında bu dünya üzerinde bir haklarının olduğundan kaynaklanmaktadır.


Evrendeki her varlığı sevmenin önemi hakkında defterinize bir yazı yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Evren üzerinde bulunan yaşayan varlıklar bizim yaşamımızın bir ortağıdır. Bugun yaşadığımız dünya üzerinde savaşlar, hayvan katliamları, orman ve doğal bitki örtüsü yok edilmesi bakımından insanoğlunun hiçbir canlıya saygısı olmadığını görüyoruz. İnsanların giderek birbirlerine düşmanlık yapmaları, giderek artan şiddet insanların eğitimsizliğinden aç gözlülüğünden ve de politik kaygılardan kaynaklanmaktadır.

Bugünlerde yanı başımızda Suriye’de olan iç savaşta sivillerin ağır bombardıman altında öldüklerini acı bir şekilde görüyoruz. Oysa ki dünyanın paylaşılamayacak hiç bir şeyinin olmadığını sevgi ile her şeyin çözülebileceğine insanlara öğretmemiz gerekmektedir.

Sadece konuyu insanlara olan düşmanlıklarından ele almamak gerekiyor, doğa üzerinde yaşayan sadece canlı olmaktan başka bir şeyi olmayan sokak hayvanlarının katledilmesi veya kendi özel zevki için ormanlık alanların yok edilerek, kurulan büyük villalar veya tarlalar da insanların diğer canlılara olan sevgi eksikliğini göstermektedir. Sonuç olarak Yunus Emre’nin dediği gibi “Yaradılanı severim yaradandan ötürü” sözünü kendimize ilke edinerek yaşamalıyız.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Evrendeki her varlığı sevmenin önemi hakkında defterinize bir yazı yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!