Farklı konularda Nasrettin Hoca fıkraları derleyerek sınıfa götürünüz.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Farklı konularda Nasrettin Hoca fıkraları derleyerek sınıfa götürünüz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Nasreddin Hoca Fıkrası 3: Gönlüm Buna Razı Olmadı
Eşeği ile kasabaya alışverişe giden Nasreddin Hoca; kitap, elma, limon gibi birçok ağır şey almış. Aldıklarını kocaman bir çuvala yerleştirmiş. Çuvalı da sırtına alıp eşeğine binmiş.
Yolda giderken Hoca’yı gören köylüler:
– Ey Hoca, çuvalı niye kendi sırtına aldın?, diye sormuşlar.
Hoca:
– Ne yapayım? Zavallı hayvan zaten beni taşıyor, çuvalı da ona taşıtmaya gönlüm razı olmadı, demiş.


Nasreddin Hoca Fıkrası 9: Akıl Sır Ermiyor
Nasreddin Hoca bir gün yolda yürürken iki yüz akçe parasını kaybetmiş. Kaybettiği parasını bulamayan ve çok üzülen Hoca, “ne olur bulunsun” diye dua etmiş.
Aynı zamanda yaşadığı şehrin en zenginlerinden biri uzak diyarlarda bir yerde çıktığı gemi yolculuğunda kötü bir fırtınaya yakalanmış ve “Eğer kurtulursam Nasreddin Hoca’ya iki yüz akçe para vereceğim” diye adak adamış hemen.
Kötü fırtınadan kurtulan adam hemen gelip bu parayı Hoca’ya vermiş. Hoca şaşırmış ve:
– Ey Allah’ım sağ ol. Bu ne dolambaçlı yolmuş, ben parayı ben nerede yitirdim, nerden çıktı. Gerçekten de akıl sır ermiyor, demiş. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Farklı konularda Nasrettin Hoca fıkraları derleyerek sınıfa götürünüz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Nasrettin hoca'nın fıkralarını okuduğumuz zaman birçok konu farklı sağlıkla anlattığını bizi güldürdüğünü eğlendirdiğini ve güzel zaman geçirdiğini görebiliriz konuları eğlenceli ve sevinçli bir şekilde anlatan anlatırken bize birçok dersi öğretmen Nasrettin hoca'nın fıkralarıyla hepimiz büyümüş süzdür Nasrettin hoca fıkraları okurken çok mutlu oluruz Nasrettin hoca'nın fıkraları bizi mutlu eder güldürür hem de birçok konuda bize bilgi verir o sebepten dolayı geleneksel olarak Nasrettin hoca fıkralarını okumalıyız ve bu konu hakkında bilgi edinmeliyiz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!