Ders Notları

Feodalite yönetiminde uygulanan toprak rejimini insan hakları açısından değerlendiriniz.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Feodalite yönetiminde uygulanan toprak rejimini insan hakları açısından değerlendiriniz. Feodalite toprak sisteminin insan haklarının hangi ilkelerine aykırı olduğunu söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Feodalite yönetiminde uygulanan toprak rejimini insan hakları açısından değerlendiriniz. Feodalite toprak sisteminin insan haklarının hangi ilkelerine aykırı olduğunu söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Feodalite yönetiminde uygulanan toprak rejimini insan hakları açısından değerlendirdiğimizde ; eşitlik, adalet, kölecilik, din, vicdan özgürlüğü gibi konulara aykırı olduğunu ifade edebiliriz.


Feodalite yönetiminde uygulanan toprak rejimini insan hakları açısından değerlendiriniz. Feodalite toprak sisteminin insan haklarının hangi ilkelerine aykırı olduğunu söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Feodalite yönetiminde uygulanan toprak rejiminde insan haklarında söz etmek doğru değildir. Feodalite yönetiminde uygulanan toprak rejiminde burjuva, beylikler, rahipler tarafından belli bir zümre tarafından yönetilerek gelirler elde edilmektedir.

Halk sadece hayatını devam edebileceği kadar besin almasına izin verilmektedir. İnsan hakları açısından eşitlik, adalet, özgürlük, din, dil, vicdan, kölecilik gibi bir çok konuda insan haklarına aykırı olarak kabul edilmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Bugün sosyal bilgiler ders kitabındaki öğretmenimizin vermiş olduğu bu ödevi araştırmak istediğimde elbetteki her zaman derslerime yardımcı olan Forum sayfa cevapları sitesinde bakarak güzel bir şekilde cevaplayabilirim. Verdiğiniz cevaplar ve bilgileri çok beğeniyorum her zaman arkadaşlarımızla performans ödevi yaptığımız zaman ve yazıları çalıştığımız zaman sizin verdiğiniz bilgilerle ödevimizi eksiksiz ve tam bir şekilde yapabiliyoruz sizleri çok teşekkür eder bu cevaplarınızın ne kadar güzel olduğunu her zaman söylemek isterim.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.