Film eleştirileri yapan güvenilir kaynaklardan araştırmalar yapınız. | Forum Sayfa Cevapları

Film eleştirileri yapan güvenilir kaynaklardan araştırmalar yapınız.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Film eleştirileri yapan güvenilir kaynaklardan araştırmalar yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Film eleştirileri yapan güvenilir kaynaklardan araştırmalar yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Film eleştirileri yapan siteler filmlere IMDb dedikleri on üzerinden bire kadar düşen bir puanlama sistemi oluşturmuşlardır. Bu puanlama sistemi filmin kalitesini ve izlenirlik derecesi anlamına gelmektedir. Sinema severler izleyecekleri filmleri bu puanlama üzerinden yüksek puan alan filmleri referans alarak izlemeyi tercih ederler.

Çünkü bu puanlar film eleştirmenleri tarafından filmin incelenip beğenildiğini veya beğenilmediğini göstermektedir. Sinema ücretli olduğu için bir bakıma bu keyfi satın aldığımız için kimse parasını boşa harcamak istemez.


Film eleştirileri yapan güvenilir kaynaklardan araştırmalar yapınız.  konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Sinema eleştirmenleri ve izleyenler tarafından verilen puanlarla oluşturulan IMDb puan sistemi verilen oylarla oluşturulur. Bu puanlama herkesin oy ağırlığının eşit olmadığı üyelik yılı, yaş, izlenen film sayısı hatta sitedeki aktiflik durumu gibi ölçülerin oy verenin puanı etkiside buna göre yüksek olmaktadır.

Ayrıca, site filmleri oylayan kişilerin cinsiyetlerini, yaşını, deneyim ve hatta ABD vatandaşı olup olmadığını kategorize ederek kullanıcının hizmetine sunar. IMDb puanının dışında bu sitelerden film için yapılan eleştirilerde filmin, efektleri, oyuncuların oyunculuk kaliteleri, film içerisinde yapılan bariz hataları ve filmin konusunun veya  filmin hareketlimi monoton mu olduğu konusunda bu sitelerden bilgi edinebiliriz.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Film eleştirileri yapan güvenilir kaynaklardan araştırmalar yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Kayea
Çok güzel kim yaptıysa eline sağlık  
Aysel
Filim eleştirileri yapan güvenilir kaynaklardan araştırmalar çok iyi ele almışsınız
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!