Gazetenin hayatımızdaki yeri nedir? | Forum Sayfa Cevapları

Gazetenin hayatımızdaki yeri nedir?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Gazetenin hayatımızdaki yeri nedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Gazetenin hayatımızdaki yeri nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Gazetenin hayatımızdaki yerinin büyük olduğunu ifade etmek gerekir. Insanlar gazetelerle beraber dünyada ve ülkesinde var olan sorunlar sıkıntılar ve yapılacak olan icraatlar hakkında birçok bilgi edinerek bilgi sahibi olmaktadır.


Gazetenin hayatımızdaki yeri nedir?  konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Gazetenin hayatımızdaki yerini ifade etmek gerekirse toplumsal olaylar hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlayan belli bir bülteni olan ve bilgili yazarları olan mecmualar olarak kabul edilir.

Gazeteler haberlerini toplarken belli bir kaynağa dayanarak toplum içerisinde var olan sıkıntılara göz atmak da toplumun ihtiyaç duyduğu konularda ifade özgürlüğünü kullanmakta ve insanların Çekmiş oldukları sıkıntıları var olan kazaları ve devletin yapmış olduğu icraatleri ifade eden insanları belli bir kitle olarak yönlendiren yapılar olarak kabul edilir.

Gazetelerde doğruluğu olan haberler ön plana çıkmakta toplum içerisinde var olan insanların Ülkesi veya dünya hakkında yaşanmış olaylarla ilgili bilgi sahibi olmasını sağlayan verileri temsil etmektedir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Gazetenin hayatımızdaki yeri nedir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!