Ders Notları

Gazlı Göl kaplıcaları hakkında güvenilir bilgi kaynaklarından araştırma yapınız.

6. Sınıf Türkçe Gazlı Göl kaplıcaları hakkında güvenilir bilgi kaynaklarından araştırma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Gazlı Göl kaplıcaları hakkında güvenilir bilgi kaynaklarından araştırma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Afyon ilimizde bulunan kaplıca bir çok kişiye hastalıklarda şifa dağıtmaktadır. Ülkemize ekonomik olarak bir çok kazanç sağlayarak bölgenin ekonomik olarak kalkınmasını sağlamaktadır.


Gazlı Göl kaplıcaları hakkında güvenilir bilgi kaynaklarından araştırma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Afyon’un İhsaniye ilçesinde bulunan termal bir kaplıca. Hikayesine göre kral Midas kızının çıbanlarına bir türlü tedavi bulunamamış. Kaplıcanın bulunduğu bölgeden su içen prenses uyuyakalmış ve sabah ağrılarının ve çıbanların geçtiğini görmüş. bunun üzerine kral oraya kaplıca yapılması emri vermiş. Genellikle romatizma hastalıkları, bel ağrısı, kireçlenme, kas ağrıları için tercih edilir. Suyun kapalı ortamda oluşturduğu nemli buharlı hava ise solunduğunda da tedavi edici özellik gösteriyor.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Anonim dedi ki:

    çok güzel cevaplar

  2. Merve dedi ki:

    Gazlı göl olarak bildiğimiz ülkemizde bulunan bu göl hakkında vermiş olduğunuz detaylı bilgileri güzel bir şekilde defterime geçecek ödevlerini tamamladım. Verdiğiniz bilgiler ve cevaplar çok güzel anlatacağı açıklayıcı ve anlaşılır bir günde olduğu için ödevimi yaparken bir zorlanmadan ve zaman kaybetmedim.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.