Geceleri araçların farlarını yakma nedeni nedir?


Fen Bilimleri Öğretmeni

3. Sınıf Fen Bilimleri Geceleri araçların farlarını yakma nedeni nedir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Geceleri araçların farların yapmazsanız karşınıza gelen araçlar sizi fark edemez ve de kazaya sebebiyet verirsiniz. Ayrıca siz farları yapmadığınız takdirde yolunuzun göremediğiniz için yol üzerinde başka bir araç var mı başka bir isim var mı önünüzde göremezsiniz.
Bu da sizin kaza yapmanıza sebep olur geceleri farları kullanmak önemlidir. Zifiri Karanlık yerlerde farların uzun ve kısa ayarları vardır. Uzun ayarlarını açarak ileride yol üzerinde bir cisim olup olmadığını kontrol edersiniz karşınızda araç geldiği takdirde kısaya geçersiniz. Bu sayede karşımız dan gelen aracın sürücüsünün gözüne almasını engellemiş olursunuz yetersiz aydınlatma olan yerlerde karanlık yollarda araçların farları uzun ayarlarında kullanmak en doğaldır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Geceleri araçların farlarını yakma nedeni nedir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Geceleri arabaların farlarının yatmasını ön temel sebeplerinden biri elbetteki arabaların kendi sürüş etkilerini görmek ve oluşabilecek kazaları önlemek amacıyla olabildiğini söyleyebiliriz. Geceleyin arabalar farları yaptığı zaman öncelikle hem yol mesafesinin görürler hem de yolda karşılaşacak bir şeyi fark ederler hem de arabaların önünden geçen yayaların arabaları fark etmesine yarayabilir bu da oluşabilecek kazalara ortadan kaldırır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!