Ders Notları

Geçmişte hangi aydınlatma araçları kullanılmıştır?

4. Sınıf Fen Bilimleri Geçmişte hangi aydınlatma araçları kullanılmıştır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Geçmişte hangi aydınlatma araçları kullanılmıştır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Elektrik olmayan çağlarda ateş yardımı ile aydınlatma yapılırmış. Teknolojinin gelişmesi ile daha doğrusu elektriğin bulunması ile yeni aydınlatma araçları yapılmaya başlanmıştır. Eski yıllarda kullanılan aydınlatma araçları şu şekildedir; ateş, meşale, yağ lambası, mum, gaz lambası, ampul, floresan lamba, led lamba olarak gelişme göstermiştir.


Geçmişte hangi aydınlatma araçları kullanılmıştır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Eski zamanlarda aydınlatma araçları günümüze göre çok farklıdır. İlk aydınlatma aracı ateştir. Ateşin bulunması ile bunun yardımıyla çalışan aydınlatma araçları yapılmıştır. Daha sonraları elektriğin bulunması ile buna bağlı aydınlatma araçları üretilmeye başlanmıştır. Teknolojinin gelişmesi ile bu aydınlatma araçları daha çok gelişme göstermiştir. Eskiden şimdiye kadar olan aydınlatma araçları şu şekildedir; ateş, meşale, yağ lambası, mum, gaz lambası, ampul, floresan lamba, led lamba olarak sıralanmaktadır. En son haline gelene kadar birçok aşamadan geçmiştir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Eskiden kullanılan aydınlatma araçları insanların Birlik hayatında bir iş hayatlarında kullanmış olduğu aydınlatma araçları arasında yer almıştır bu aydınlatma araçları günümüzde kullandığımız aydınlatma araçlarından çok farklıdır bunlar meşale gaz lambası gibi bilinen aydınlatma araçları arasında yer alır da bu aydınlatma araçları kullanmak hem zordur hem de yeterince aydınlatma sağlamazlar the günümüzde kullanılan ampul lamba gibi çeşitli aydınlatma araçları sayesinde elektrikle çalışan bu araçlar kısa bir şekilde aydınlanma mıza ve rahat bir şekilde ad vermenize yardımcı olur.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.