Geçmişten günümüze ulaşım araçlarındaki bu değişimin sebebi sizce nedir? | Forum Sayfa Cevapları

Geçmişten günümüze ulaşım araçlarındaki bu değişimin sebebi sizce nedir?


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Geçmişten günümüze ulaşım araçlarındaki bu değişimin sebebi sizce nedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Geçmişten günümüze ulaşım araçlarındaki bu değişimin sebebi sizce nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :İnsanlar ulaşmak istedikleri yere gitmekte zorlanınca öncelikle hayvanları evcilleştirmişlerdir. Yük veya daha fazla insan taşımak için at arabaları icat etmişlerdir. Daha sonra hayvanlara gerek duymadan daha kolay ulaşabilecekleri bir sistem araştırarak, bisiklet, motosiklet gibi motorlu taşıtları icat etmişlerdir.Daha sonra buhar ve kömürle çalışan motorları icat ederek tren yolu ile daha hızlı daha fazla yük ve yolcu taşımaya başladılar.


Geçmişten günümüze ulaşım araçlarındaki bu değişimin sebebi sizce nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Geçmişten günümüze ulaşım ve taşıtlar üstündeki toplam bilgilerle teknolojinin ve motor sisteminin hızlı bir şekilde değişimiyle bugünkü ulaşım araçlarımız gelişmiştir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile araçlar, sensör denilen sistemler ile öndeki aracın takip mesafesini veya park yaparken tehlikeli bir yaklaşımı sinyal vererek yada geri görüş kameralarıyla görsel olarak bizi uyararak dikkatli olmamızı sağlamaktadır.

Doğaya daha uyumlu hibrit araçlarında zamanla piyasaya sürülmesi ve kullanımının fazlalaşmasıyla petrolun değeri düşecek vede daha sağlıklı daha temiz bir hava oluşması sağlanacaktır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Geçmişten günümüze ulaşım araçlarındaki bu değişimin sebebi sizce nedir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!