Gelecekte genetik mühendisliği ve biyoteknolojik uygulamalarının neler olabileceğini araştırarak sınıfınızdaki arkadaşlarınız ile paylaşınız.


Fen Bilimleri Öğretmeni

8. Sınıf Fen Bilimleri Gelecekte genetik mühendisliği ve biyoteknolojik uygulamalarının neler olabileceğini araştırarak sınıfınızdaki arkadaşlarınız ile paylaşınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Gelecekte genetik mühendisliği ve biyoteknolojik uygulamalarının neler olabileceğini araştırarak sınıfınızdaki arkadaşlarınız ile paylaşınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :
Teknoloji sebebi ile oluşan zararlı maddeleri, gazları ve atıkları içerisine çekecek bitkiler üretilmesi ve bu sayede temiz bir hava planlanıyor.
Tüp bebek tedavisi ile yeni nesil çocuklar ve istenilen özellikte bebekler, insanların istedikleri cinsiyette ve özellikte bebekler doğurulması planlanıyor.
Organ ve doku üretimi yapılıp hasar görmüş organlar yerine yenisi konabilecek ve organ nakli daha kolay olacak.


Gelecekte genetik mühendisliği ve biyoteknolojik uygulamalarının neler olabileceğini araştırarak sınıfınızdaki arkadaşlarınız ile paylaşınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :
Bir canlı da  birkaç özellik geni nakledilebilmesi planlanıyor. Yani bir canlı hem uçma hem yürüme hemde sürünme özelliklerine sahip olması planlanıyor.
Klonlama işlemi sayesinde nesli tükenen hayvanların üretimi ve başka türde hayvan ve canlılar üretilmesi planlanıyor.
Hayvanlarda olan bazı genler insanlara nakledilerek insanlarda bazı hayvani özellikler var olması sağlanması planlanıyor. Böylece insanlarda bazı istedikleri hayvani güçleri elde edebilecek.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Gelecekte genetik mühendisliği ve biyoteknolojik uygulamalarının neler olabileceğini araştırarak sınıfınızdaki arkadaşlarınız ile paylaşınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
8sınıf fen bilgisi ders kitabımızdaki araştırma ödevlerimizi Forum sayfa sitesinde rahat ve hızlı bir şekilde bulabiliyoruz ödevlerimizi yarım saat yapmak yerine kısa bir sürede bitirebiliyor ve araştırmak istediğiniz tüm konuları rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyoruz performans ödevi yaptığımız zaman öğretmenimize verdiği konuyu araştırmak için güvendiğimiz en güzel kaynat Forum sayfa sitesi cevapları oluyor her zaman arkadaşlarımızla beraber burada bilgilere ulaşabilir ve bu bilgiler sayesinde ödevlerimizi hemen bitirebiliyor uz cevaplarınızın efsane olduğunu düşünüyorum bu yüzden çok teşekkür ederim.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!