Ders Notları

Gelecekte kullanılabilecek enerji kaynakları neler olabilir? Araştırarak sınıfta paylaşınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Gelecekte kullanılabilecek enerji kaynakları neler olabilir? Araştırarak sınıfta paylaşınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Gelecekte kullanılabilecek enerji kaynakları neler olabilir? Araştırarak sınıfta paylaşınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Gelecekte kullanabileceğimiz enerji kaynakları arasında güneş enerjisi rüzgar enerjisi ve su enerjisi olarak yenilebilir ve çevreye zarar vermeyen enerji kaynakları örnek olarak verilecektir.


Gelecekte kullanılabilecek enerji kaynakları neler olabilir? Araştırarak sınıfta paylaşınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Günümüzde Petrol doğalgaz kömür gibi fosil yakıtların kullanılması ve bu kaynakların sınırlı olmasından dolayı Gelecekte bu enerji kaynaklarının yok olacağından dolayı yenilenebilir ve sonsuz olan enerji kaynaklarını tercihi şart koşmaktadır.

Gelecekte kullanabileceğimiz enerji kaynaklarına Örnek vermek gerekirse yenilenebilir ve çevreye zarar vermeyen hava enerjisi su enerjisi ve rüzgar enerjisi güneş enerjisi gibi yenilenebilir ve sonsuz olan enerji kaynakları ile beraber temiz enerjinin elde edilebileceği ve Gelecekte bu temiz enerjinin kullanabileceğimi ifade etmek mümkündür.


 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.