Gelecekte ne tür buluşların yapılacağını düşünüyorsunuz? | Forum Sayfa Cevapları

Gelecekte ne tür buluşların yapılacağını düşünüyorsunuz?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Gelecekte ne tür buluşların yapılacağını düşünüyorsunuz?  konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Gelecekte ne tür buluşların yapılacağını düşünüyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Teknolojinin ve bilimin son on  yıl içinde çok hızlı ilerlemesi ve gelişmesiyle gelecekte bir çok, buluşlar yapılacağını düşünmekteyim çünkü gelişen teknoloji ile birlikte nano teknoloji veya yapay zeka gibi buluşların gelişmesiyle, yanmayan veya kurşun geçirmeyen, giysiler oluşturulabilecek.

Yapay zekanın oluşmasıyla yol takip veya mesafe takip gibi sensörlerin kullanıldığı araçlar gelecekte şoföre ihtiyaç olmadan sizin belirlediğiniz adrese götüren, konforlu lüks araçlara dönüşecekler.


Gelecekte ne tür buluşların yapılacağını düşünüyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :2000’li yıllardan itibaren teknoloji insanların hayal edemeyeceği kadar hızlı bir şekilde gelişti. Bugün yapılan, cihazlar aletler bakıldığında gelişim hızı son on yılda çok daha fazla, büyük ivme kazanmış durumdadır.

4-5 yıl içerisinde büyük olasılıkla radarlara yakalanmayan hayalet uçaklar, şoföre ihtiyaç olmayan akıllı arabalar, doktorun veya hastalıkların küçük bir cihaz sayesinde hastanın neresinde rahatsızlık olduğunu gösteren ve tedavi risklerini ve olasılıklarını bize veri olarak veren yapay zekalar hayatımıza buluş olarak girecekler.


 



Ödevini Bulamadıysan ARA

Gelecekte ne tür buluşların yapılacağını düşünüyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...




Hamdiye
Gelecekte çoğu buluşların yapılacağını düşünüyorum.Mesela ışınlanma olabilir.İnsanları  küçültme veya büyütme gibi icatlar bulunabilir.İnsanlar daha bir çok şeyi icat edebilirler.Ya da icat ettikleri şeyi daha da geliştirebilirler.İcat bulmak insanların çok işine yarar.İnsanlar merak ederler ve icat etmeye koyulurlar.Böylece teknoloji gelişmiş olur.İnsanlar akıllı varlıklar oldukları için istediği şeylere ulaşabilirler.Amacına ulaştıkları yani icat ettikleri şeyi daha da çok geliştirmek isterler.Böylece o buluşlar insanların çok daha işine yarar.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!