Ders Notları

Gelecekte ülkenize fayda sağlamak için yapmak istedikleriniz nelerdir?

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Gelecekte ülkenize fayda sağlamak için yapmak istedikleriniz nelerdir? Bunun için hangi özelliklere sahip olmanız gerekir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Gelecekte ülkeme faydalı olmak için büyük fabrikalar açmak isterdim. Bu sayede fabrikamda çalışan insanların para kazanarak ailelerini geçin vermelerine imkan sağlamış olurdum. Böyle bir fabrika açmak için öncelikle girişimci olmam gerekir.
Ayrıca çok çalışkan olmak önemlidir yaptığımız işlerde en başarılı olan ben olmalıyımdır. Ayrıca ticari bir kabiliyetim ve de iyi bir eğitim almış olmam gerekir eğitimim en iyi okullarda en yüksek başarılar elde etmiş geleceğin Ticaret faaliyetlerini takip edebilen insanlarla iyi ilişkiler kuran çevresindeki insanlara fayda sağlayan bir karakterde olmalıyım. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Gelecekte ülkenin kalkınması yeniliklere ve teknolojiye ayak uydurması için birçok buluşlar icatlar bilimsel çalışmalar yapmak istedim. Bunun yanı sıra Türkiye’nin kültürel değerlerini yaşatmak isteyebilirim doğal güzellikleri ve tarihi eserlerini yaşatmak gelenek ve görenekleri devam ettirmek için birçok çalışmalar ve etkinlikler yapabilirim. Ülkemize katkı sağlamak istiyorsan öncelikle kendimi eğitime ve kendimi geliştirmeli eve ülkemi kalkındıracak bir mesleğe sahip olmam gerektiğini bilmeliyim.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.