Genel Ağ adresinden Pamukkale travertenleriyle ilgili bilgi edinerek noktalı yerlere yazınız. | Forum Sayfa Cevapları

Genel Ağ adresinden Pamukkale travertenleriyle ilgili bilgi edinerek noktalı yerlere yazınız.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Genel Ağ adresinden Pamukkale travertenleriyle ilgili bilgi edinerek noktalı yerlere yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Genel Ağ adresinden Pamukkale travertenleriyle ilgili bilgi edinerek noktalı yerlere yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Pamukkale travertenleri benzersiz bir yapısıyla 400000 yıl önce bir dizi depremler sonucunda Denizli’de Büyük Menderes havzasının Termal sularının oluşturduğu kabul edilen eşsiz bir doğal güzellik olarak kabul edilmektedir.

Pamukkale travertenleri kaynak sulardan ve travertenler den teraslı Tepelerden meydana gelmiş olduğu ifade edilmektedir. Çökelez Dağı’nın eteklerinde yer alan ovadan 100 veya 150 metre yükseklikte uzanan bu tarafta yaklaşık olarak 6 kilometre uzaklıkta Pamukkale travertenleri oluştuğu tahmin edilmektedir


Genel Ağ adresinden Pamukkale travertenleriyle ilgili bilgi edinerek noktalı yerlere yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Bacasız Sanayi olarak alınan Pamukkale travertenleri ülkemizin ekonomisine büyük katkı sağladığı ifade edilmektedir. Pamukkale travertenleri geçmiş dönemlerde büyük depremler sonucunda ve Büyük Menderes sularının toprağı aşındırması sonucunda oluşmuş olan doğal güzelliklerle ifade edilen ülkemizin eşsiz güzelliklerinden bir tanesidir.

Pamukkale oluşumunun hikayesi ele alınacak olursa meteorolojide nasıl oluştuğu hakkında birkaç hikaye bulunmaktadır.

Bazı mitolojide Bir çobanın burada ineklerini sağmayı unuttuğu ve ineklerden akan suyun bu Travel ileri oluşturduğu ifade edilmektedir.

Diğer bir hikayede ise bir çoban kızının bir gün artık çirkinliğinden utanarak canına kıymak istedi ancak kendini sulara bıraktı ifade edilir o sırada oradan geçen bir Prens altında fırlayarak kızı ölümden kurtarır ve bu sular sayesinde bu kız dünyalar güzeli bir kız olduğu anlatılır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Genel Ağ adresinden Pamukkale travertenleriyle ilgili bilgi edinerek noktalı yerlere yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Sümeyye Sevde Sargın
Bence çok ama çok güzel bilgiler vermişsiniz. Ama bir daha kine daha çok yazın ve araların da 2 3 tanesi de lütfen kısa olsun. Çünkü ödevimde bana kısa bir boşluk vermişler de.
Süleyman
Pamukkale hakkındaki bilgiler bir harika teşekkür ederim öğretmenim.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!