Ders Notları

Genel ağın sizin hayatınızdaki yeri nedir? Açıklayınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Genel ağın sizin hayatınızdaki yeri nedir? Açıklayınız.konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Genel ağın sizin hayatınızdaki yeri nedir? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Genel ağ; bilgisayar ağı yani internet anlamına gelir. Genel ağın hayatımdaki yeri büyüktür. Alışveriş yapma, haberleşme, ödevlerimi yapma ve haberler gibi istediğim bilgileri elde etmem hep bu ağ üzerinden oluyor. Hayatımda olmazsa olmaz hale gelmiştir.


Genel ağın sizin hayatınızdaki yeri nedir? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Genel ağdan kasıt, bilgisayar ağıdır ki buda internet demektir. Tablet, akıllı telefonlar gibi internetin olduğu he araç bu ağa dahildir. Günümüzde artık birçok şey internet üzerinden yapılmaktadır. Alışverişler, haberleşmeler, ödev yapma, haber okuma ve bilgi edinme için hep bu ağ kullanılır. Bu ağların her eve girmesi ve gelişmesi ile beraber insanlar için vazgeçilmez hale geldi .Artık insanlar kendi kıyafet , telefon , elektronik eşya gibi aletlerini bile internet ağı üzerinden yapıyor. Böylece otururken istediği kıyafetlere sahip olabiliyor. Ayrıca Dünya’ da olan gelişme ve haberler hep internet ağı üzerinden erişiliyor. Böylece Dünya’ da olup biten tüm bilgiler insanların  elinin altında ulaşıma mümkün hale geliyor. Ayrıca farklı farklı şehirlerde de olsa insanlar sevdikleri ve görüşmek istedikleri kişiler ile bu ağ üzerinden ister görüntülü ister sesli olarak haberleşme imkanına sahipler. Buda hasret giderme ve birbirinden haberdar olmak için büyük bir imkan. Genel ağ böylece hayatımızda büyük bir yere sahip olmuş ve bütün insanların kullandığı bir nesne haline gelmiştir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Geneva sayesinde sahip olduğumuz teknolojik ürünleri iletişimi ve ulaşımı sağlayan iletin ağı anlamına gelmektedir. İnternet günlük hayatımızı olmazsa olmazı arasındadır. Çünkü internet sayesinde telefon bilgisayar televizyon akıllı telefonlar gibi birçok iletişim aracında iletişim haber alma eğitim paylaşım bilgi alma gibi birçok olanaklara sahibiz bu sebeple genel ağın insanlar hayatındaki yeri ve önemi çok fazladır

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.