Ders Notları

Genetik mühendisliği, klonlama, ıslah, gen tedavisi, biyoteknoloji, gen aktarımı kavramları kullanarak bilimsel bir metin yazınız.

8. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Genetik mühendisliği, klonlama, ıslah, gen tedavisi, biyoteknoloji, gen aktarımı kavramları kullanarak bilimsel bir metin yazınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Genetik mühendisliği, klonlama, ıslah, gen tedavisi, biyoteknoloji, gen aktarımı kavramları kullanarak bilimsel bir metin yazınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Genetik mühendisliği , klonlama, ıslah, gen tedavisi ve gen aktarımı gibi alanlarda çalışır. Sonuç aldığı bilgileri ise biyoteknoloji sayesinde işler ve yürütür.


“Genetik mühendisliği, klonlama, ıslah, gen tedavisi, biyoteknoloji, gen aktarımı kavramları kullanarak bilimsel bir metin yazınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Biyoteknoloji geleceğimiz için önemli bir yer tutan klonlama, ıslah virgülgen tedavisi ve gen aktarımı gibi birçok alanla ilgilenir ve insanlığın yararına birçok çalışmalarda bulunur. Bu çalışmaları yürüten kişi genetik mühendisliği okuyan ve bu alanda çalışan kişilerdir.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gelecekte yapılmış olacak olan klonlama genetik yapısında değişiklik veya biyoteknoloji gibi çeşitli birçok mühendislikler ve çalışmalar sonucunda insanların birçok farklılıklara teknolojik değişimlere ve birçok yapının farklı bir şekilde değişime uğramasına sebep olacak birçok alanda yenilikleri karşı karşıya kalacağımızı bilmekteyiz onlar çeşitli birçok sorunları olumlu ve olumsuz birçok yönlerini ortaya çıkaracak bir sistem olduğunu yukarıdaki bilgiler de öğrenebiliyoruz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.