Gerçek mutluluğun parayla ilgili olup olmadığı hakkında bir konuşma yapınız. | Forum Sayfa Cevapları

Gerçek mutluluğun parayla ilgili olup olmadığı hakkında bir konuşma yapınız.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Gerçek mutluluğun parayla ilgili olup olmadığı hakkında bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Gerçek mutluluğun parayla ilgili olup olmadığı hakkında bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Evet, neydi mutluluk bir hatırlayalım. Mutluluk ailemizle akrabamızla olan sevgi bağı samimiyettir, arkadaşlarımızla oturup dertleşmek onlar gülebilmektir, ev içerisinde anne, baba, kardeşlerimiz yada eşimizle uyumlu geçinmektir, evdeki küçük bir parça huzur en büyük mutluluktur.

Sevdiklerimize zaman ayırabilmektir. Dünyanın en zengin insanıda olsan yukarıda saydıklarımdan birine bile sahip değilsen hayattan zevk alamazsın. Bu hayatta gerçek mutluluk maneviyattır.


Gerçek mutluluğun parayla ilgili olup olmadığı hakkında bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Gerçek mutluluğun parayla ilgisi olduğunu çevremizde söyleyen bir çok kişi var fakat ben onlara katılmıyorum. Çünkü : yeterince paramız olursa her şeye ulaşmamız kolay olur, her istediğimizi alabilir, istediğimiz yere çıkıp gidip gezebiliriz fakat insanoğlu çabuk ulaştığı şeylerle mutlu olmaz. Hevesi çok çabuk gecer, zaten param var düşüncesiyle o çok istediği eşyaya değer vermez.

Gerçek mutluluk nedir, dediklerinde aklıma ailem gelir, sevdiğim arkadaşlarımla ettiğim sohbetler, aylarca para biriktirip sonunda alabildiğim müzik çalarım mesela üzerinden yıllarda geçse o eşyam benim için en kıymetliler arasındadır. Gerçek mutluluk para değildir, sevgidir, samimiyettir, bir parça da huzur varsa evimizde, yüzümüz gülüyorsa, azla yetinmeyi ve şükretmeyi de biliyorsak eğer bizden mutlusu yoktur.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Gerçek mutluluğun parayla ilgili olup olmadığı hakkında bir konuşma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!