Ders Notları

Geri dönüşüm tesislerinin ekonomiye katkısını tartışınız.

7. Sınıf Fen Bilimleri Geri dönüşüm tesislerinin ekonomiye katkısını arkadaşlarınızla tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Geri dönüşüm tesislerinin ekonomiye katkısını arkadaşlarınızla tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Geri dönüşüm tesislerinin ekonomiye katkısı tartışılmaz bir gerçektir. Geri dönüşüm tesislerinde ayrıştırılan maddeler tekrar ekonomiye kazandırılacak ucuz bir şekilde hammadde elde edilmesi maddelerin sıkıştırılması sonucunda ve adsal evsel maddelerinde geri dönüşüme kazandırılması sonucunda ucuz doğal enerji ve ham gübre elde edilerek tarım alanında ve enerji alanında kullanılan birçok gereksinimler burada elde edilebilmektedir.


Geri dönüşüm tesislerinin ekonomiye katkısını arkadaşlarınızla tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Geri dönüşüm tesislerinde ekonomiye katkısını ifade etmek gerekirse devlete ucuz bir şekilde hammadde kazandırılması sonucunda cari açığın düşürülmesi ve ülkemizin hızlı bir şekilde ekonomik olarak kalkınmasına sağlayan önemli Tesisler olarak ifade edilebilir.

Geri dönüşüm testleri sayesinde elde edilen geri dönüşüm ürünleri plastik Demir ve kağıt sanayide kolay bir şekilde ucuz hammadde elde edilmesi ve bu ucuz maddeler sonucunda da insanların ucuz bir şekilde ürünleri elde etmesi amaçlanmaktadır.

Evsel atıkların hammadde olarak böbreğe dönüştürülmesi sonucunda tarım alanında kullanılan bu gübreler kolay bir şekilde insanların ucuz bir şekilde gübre elde etmesi ve ürünlerin daha ucuz bir şekilde üretilmesine kaynak sağlayacaktır.

İşte bu nedenle geri dönüşüm Tesisleri ekonomiye tam olarak katkı sağlamakta ucuz hammadde ve ucuz gübre ve ucuz enerji gibi birçok alanda bizlere kolaylıklar sağlayacak Devletin Milletin ve aile yapısını daha ucuz bir şekilde yaşam standartlarının en üst seviyeye çıkarılması açısından büyük önem arz ettiğini ifade edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.