Ders Notları

Geri dönüşüm yapılmadığında bu durumun çevreye ve diğer canlılara vereceği zararları belirleyiniz.

7. Sınıf Fen Bilimleri Geri dönüşüm yapılmadığında bu durumun çevreye ve diğer canlılara vereceği zararları belirleyiniz. Bununla ilgili resim, şiir, hikâye ya da drama hazırlayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Geri dönüşüm yapılmadığında bu durumun çevreye ve diğer canlılara vereceği zararları belirleyiniz. Bununla ilgili resim, şiir, hikâye ya da drama hazırlayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Geri dönüşüm terim olarak kullanım dışı kalan geri dönüştürülebilir atık malzemelerin geri dönüşüm yöntemleri ile ham madde olarak tekrar kullanılmasına geri dönüşüm denir.

Tüketim maddelerinin yeniden geri dönüşüme katılabilmesi ile öncelikle ham madde ihtiyacı azalır.


Geri dönüşüm yapılmadığında bu durumun çevreye ve diğer canlılara vereceği zararları belirleyiniz. Bununla ilgili resim, şiir, hikâye ya da drama hazırlayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Çevre okul, evimiz, şehrimiz, parklar, ormanlar, buralarda yaşayan tüm canlılar, nehirler, göller, denizler doğada gördüğümüz her şey çevreyi oluşturur.

Tüm canlılar yaşamlarını sürdürebilmek için temiz havaya, temiz suya, temiz beşine, temiz bir çevreye ihtiyaç duyarlar. Çevrenin kirli olması durumunda doğanın dengesi bozulur.

Canlıların hayatları olumsuz yönde etkilenir. Havanın suyun ve toprağın kirli olması insanları başta olmak üzere tüm canlıların zarar görmesine sebep olur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geri dönüşüm elbetteki çevre temizliği için gereklidir dünyamızın hızlı nüfus artışı iklim değişikliği kutupların hızla erimesi insanların bilinçsiz bir şekilde tüketimde almış olduğu ürünler gereksiz israf edilen ürünler ve besinler elbetteki çevremizi hızlı bir şekilde etmektedir. Geri dönüşüm bu sebeple oldukça önemlidir geri dönüşüme dikkat etmezsek elbetteki almış olduğumuz çöpler doğal çevreyi ciddi şekilde etkiler Ayrıca doğal çevre kirlendiği zaman insanlar hayvanlar ve bitkiler zarar görebilir duayı atılmış olan her çöp duaya ciddi şekilde zarar verdiği için elbette ki doğada erimesi ve yok olması uzun zaman alır bu sebeple geri dönüşüm Hakkı dikkat etmeli ve dünyada bulunan tüm insanlar canlıların sağlığı için geri dönüşüme her zaman özenli bir şekilde yanaşma mıdır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.