Ders Notları

Geri dönüşümün daha etkili yapılabilmesi için farklı çözüm önerileri sununuz.

7. Sınıf Fen Bilimleri Geri dönüşümün daha etkili yapılabilmesi için farklı çözüm önerileri sununuz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Geri dönüşümün daha etkili yapılabilmesi için farklı çözüm önerileri sununuz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Geri dönüşümün daha etkili yapılabilmesi için ilk önce insanlar bilinçlendirilmesi gerekmektedir. İnsanlar geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunu öğrenince geri dönüşme daha hevesli bir şekilde yapacaklarına inanıyorum. Geri dönüşüm televizyonlarda, kamu spotlarının da reklamlarda göstererek, insanlara ne kadar önemli bir durum olduğunu açıklanması gerekmektedir.


Geri dönüşümün daha etkili yapılabilmesi için farklı çözüm önerileri sununuz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Geri dönüşümü çocuklarımıza öğretmek için bunu bir oyun haline getirebiliriz. Ailece oynanabilen oyunlar veya online oyunlar oynanabilir. Çocuklarımızın geri dönüşümü yapması sağlanabilir okullar yarışmalar düzenlenerek en çok atık pil toplayan veya en çok atık kağıt toplayan kazanacağı bir yarışma düzenlenebilir. Çocukların da hevesle katılacağı bu yarışmadan hem geri dönüşümün önemini hem eğlenerek geri dönüşümü alışkanlık haline getirebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geri dönüşümün önemini bilgilendirmek ve insanların bilinçlenmesini sağlamak bu konudaki yapılacak en güzel işlerden  ve faaliyetlerden biridir. Öncelikle evimizde kullandığımız geri dönüşü mümkün olan ürünleri ayrıştırarak ve geri dönüşüm kutularına ayırarak bu işe en güzel şekilde başlayabiliriz. Ayrıca yalnız plastik cam gibi ürünler değil atık piller ve atık yağlar da geri dönüşüme muhakkak atılmalıdır. Geri dönüşümü önem verirsek ve geri dönüşümü hayatımızda yer açarsak yeni nesillere daha temiz bir çevre bırakmış oluruz. Küresel ısınma iklim değişikliği hava olayları hava kirliliği ve ses kirliliğine sebep olan araçlar ve insanlar Ayrıca fabrikalar nüfusun hızla artması insanların doğal çevreyi kirletmesi gibi birçok sebepler çevremizi hızla kirletmektedir. İnsanları ihtiyacı kadar sitesinde bulunması ve Aşırı tüketiminden uzak kalması gerekir. Ayrıca kullandığımız birçok paketli ürün cam ürünler karton ürünler ve kullanmadığımız tüm ürünleri muhakkak geri dönüşümde değerlendirmeliyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.