Ders Notları

Geri dönüşümün kaynakların etkili kullanılması açısından önemini araştırınız.

7. Sınıf Fen Bilimleri Geri dönüşümün kaynakların etkili kullanılması açısından önemini araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Geri dönüşümün kaynakların etkili kullanılması açısından önemini araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Geri dönüşüm sayesinde ana kaynaklar daha az harcanır. Çünkü yeniden kaynaktan üretmek yerine zaten daha önce var olan bir madde yenilenerek , kullanıma sunulur. Buda hem ekonomik açıdan hemde kaynaklar açısından harika bir fırsattır.


Geri dönüşümün kaynakların etkili kullanılması açısından önemini araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Üretim yapılan kaynaklar sınırlıdır. İnsanların artan ihtiyacı ve bu ihtiyaçları karşılamak için sürekli hammaddeler tüketilmektedir. Bazen bu ürünleri elde etmek için dış ülkelerden ithalat yapmak zorunda kalırız ve yüksek maliyetler öderiz. Bazende tüketimin çok olması sebebiyle kaynaklar hızla tükenmekte ve ürün fiyatları kat kat artmaktadır. Buda geçimsel olarak insanların zorlanması manasına gelir. Ancak geri dönüşüm sayesinde daha önce kullanılan kaynak tekrar kullanılmadan yada daha azı kullanılarak yeni ürünler elde edilebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çöpe atılacak her geri dönüşümü mümkün olan ürünün geri dönüşüm kutularına atları değerlendirilmesi çevrilmesi dünyamız ve yeni nesillere bırakacağımız tertemiz bir dünya için oldukça önemli bir etkinliktir. Özellikle günümüzde buna dikkat çekmek amacıyla birçok propagandalar ve geri dönüşüm kutularının insanların bulunduğu ortamlarda çok fazla olması geri dönüşümü yapmaları için etkilidir. Bizler de kendi evlerimizde geri dönüşümü daha etkin bir hale getirmek için kullandığımız tüm ürünlerdeki geri dönüşümü mümkün olan naylon plastik cam gibi ürünleri geri dönüşüme ayrıştırabiliriz .

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.