Ders Notları

Geri dönüşümün kaynakların etkili kullanımı ve çevre için önemini anlatınız.

7. Sınıf Fen Bilimleri Geri dönüşümün kaynakların etkili kullanımı ve çevre için önemini anlatınız. Geri dönüşüm sonucu nasıl kazançlar elde edilebilir? Bilgi veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Geri dönüşümün kaynakların etkili kullanımı ve çevre için önemini anlatınız. Geri dönüşüm sonucu nasıl kazançlar elde edilebilir? Bilgi veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Geri dönüşümü yaparak ülke ekonomimize, aile ekonomimize katkıda bulunabiliriz. Gelecek nesillerimize daha yeşil bir dünya, daha iyi bir dünya bırakabiliriz. Çevre kirliliğini önlemek,  çöplerimizi azaltabiliriz. Hem bizim hem de gelecek nesillerimiz için daha güzel daha iyi bir dünya bırakmak için geri dönüşüm yapmalıyız.


Geri dönüşümün kaynakların etkili kullanımı ve çevre için önemini anlatınız. Geri dönüşüm sonucu nasıl kazançlar elde edilebilir? Bilgi veriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Alışveriş yaparken geri dönüşümü olan ürünler kullanmalıyız. Dünyada sürekli sürekli tüketim yaşanıyor. Bu tüketimi durdurmak gerçekten zor ama geri dönüşümü yaparak en azından plastikleri, camları, pilleri, teknolojik aletleri ve benzeri birçok atığın geri dönüştürerek gelecek nesillerimizin hammadde ihtiyaçlarını daha rahat karşılayacağı bir dünya bırakabiliriz. Daha yeşil bir dünya için daha az çöp olan bir dünya için geri dönüşüm yaparak ülke ekonomimize aile ekonomisine katkıda bulunabiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geri dönüşüm çevremizin temiz kalması ve Doğal çevrenin korunması için oldukça önemlidir. Türk etmekte olduğumuz tüm ürünlerin geri dönüşümle muhakkak yapılmalıdır. Bu konuda bütün insanlar bilinçlendirilmelidir. Ülkemizde nüfus artışından kaynaklanan ve israf ediliyor tüketilen bilinçsiz bir tüketim iyi oldukça kirletmektedir. Bu sebeple geri dönüşü mümkün olan tüm eşyaları ve tüm ürün paketlerini geri dönüşüm kutularına atmayı ihmal etmemeliyiz. Örneğin kullanmış olduğumuz plastik cam pardon atık piller gibi birçok geri dönüşü mümkün olan nesneleri geri dönüşüm kurtlarla muhakkak atmalıyız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.