Ders Notları

Gezi kültürel farkındalık yabancı dil iletişim kelimeleri kullanarak bir konuşma yapınız.

5. Sınıf Türkçe Gezi kültürel farkındalık yabancı dil iletişim kelimeleri kullanarak bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Gezi kültürel farkındalık yabancı dil iletişim kelimeleri kullanarak bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Günlük hayatımızda yurtdışına yaptığımız gezilerle beraber birçok türküler ve farklılık hakkında bilgiler edindiğimiz ifade edebiliriz.

Ülkemiz dışında yapmış olduğumuz geziler sonucunda yabancı dili iyi bir şekilde öğrendiğimiz için kolay bir şekilde diğer insanların kültürü hakkında bilgiler elde edebilir ve onların yaşam şekilleri hakkında da var olan bilgileri alabiliriz.


Gezi kültürel farkındalık yabancı dil iletişim kelimeleri kullanarak bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Ülkemizde birçok kişi küçük yaştan itibaren yabancı dil eğitimi alarak yabancı dil dağarcığını geliştirmekte birden fazla değil öğrenerek hayatını iyi bir şekilde devam ettirmektedir.

Yabancı dilin öğrenilmesi ile beraber yurt dışına yapılmış olan seyahatler ile beraber insanlar burada düzenlemiş olduğu gezilerle farklı kültürler hakkında birçok bilgiler elde etmekte ve iletişim kabiliyetine en iyi şekilde yüksekte bilmektedir.

Sonuç olarak yurtdışına düzenlediğimiz gezilerde farklı kültürleri tanıma da ve farkındalık olgusunu oluşturmak için yabancı dil iyi bir şekilde konuşmamız ve bu sayede farklı kültürler hakkında iyi bilgiler edinmemiz Ancak bu sayede gerçekleşebilir.


 

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Farklı ülkelerdeki tarihi ve doğal yerleri gezdiğimiz zaman farklı dilde konuşan birçok insanla karşılaşabiliriz. Ayrıca bu kimse geçen gezen turistlerin farklı anadilleri olduğunu duyabiliriz. Geçmiş olduğu birçok yerin kültürel özelliklerini gezerek ve görerek öğrenmek mümkündür. Dünyada geçmiş olduğunu birçok yerde ana dil olarak kullanılan ve hemen hemen bir çok ülkenin bilmiş olduğu dil İngilizcedir. Geçmiş olduğumuz yabancı ülkelerde insanlar genellikle İngilizce dilini kullanmaktadır veya İngilizce dilini anlamaktadır. Ülkemize gelen turistler de kendilerini ifade etmek için genellikle İngilizce dilini kullanmaktadır

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.