Gezip gördüğünüz yerleri anlatan bir yazı yazınız. | Forum Sayfa Cevapları

Gezip gördüğünüz yerleri anlatan bir yazı yazınız.


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Gezip gördüğünüz yerleri anlatan bir yazı yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Gezip gördüğünüz yerleri anlatan bir yazı yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Safranbolu bozulmamış tarihi dokusu, hiçbir evin diğer evin manzarasını önünü engellemediği 17. ve 18.yy Osmanlı mimarisi ile yapılmıştır.

1994 yılında Unesco dünya mirası listesine girmiş, oraya gittiğinizde sizi alıp yüzyıllar öncesi Osmanlı kentinde hissettirecek ortalama 800 evden oluşan bir tarihi şehirdir.


Gezip gördüğünüz yerleri anlatan bir yazı yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Safranbolu Türkiye’de Karabük ilimizin tarihi ve turistik ilçesidir. Safranbolu ismini dünyanın en pahalı baharatı olan safrandan alır. Safranbolunun bilinen tarihi M. Ö 3000 yılına kadar gitmektedir.

Hititlerden itibaren birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, Osmanlı imparatorluğu döneminde bugünkü gördüğümüz dokusuna kavuşmuştur. Tarihi çarşının Arnavut kaldırımı eğimli sokaklarında yürüdüğünüzde aslına uygun olarak restore edilmiş. Bu evler sizi zamanda yolculuk yaptırarak, 17. Yy a, 18.yy a götürür.

Kentte Rumlardan kalma kiliselerden dönüştürülmüş camiler bulunmaktadır. Demircilik ve bakıcılığın geleneksel metotla yapıldığı demirciler çarşısını gezebilir, hediyelik eşya ve yemeniciler arastasını gezebilir, bir yorgunluk kahvesi içmek için cinci hanında soluklanabilirsiniz. Hıdırlık tepesine çıkıp gün batımını izleyebilirsiniz.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Gezip gördüğünüz yerleri anlatan bir yazı yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Kopya Yasak