Ders Notları

Gökyüzünde gördüğünüz bu gök cisimlerine ne ad verilir? Bu gök cisimlerinin şekli nasıldır? Nasıl oluşmuşlardır?

7. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Gökyüzünde gördüğünüz bu gök cisimlerine ne ad verilir? Bu gök cisimlerinin şekli nasıldır? Nasıl oluşmuşlardır? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Gökyüzünde gördüğünüz bu gök cisimlerine ne ad verilir? Bu gök cisimlerinin şekli nasıldır? Nasıl oluşmuşlardır?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Gökyüzünde görmüş olduğumuz gök cisimlerine gözlemciler tarafından “gök cisimleri” adı verilir. Bugünkü isimlerinin şekli birbirlerinden farklıdır.

Ben seni çok büyük bazıları küçük bazıları takım halinde bulunmaktadır. Bu cisimlerden bazıları çıplak gözle görülebilirken bazıları ancak dev teleskoplarla görülebilir. Astronomik cisimlerden bazıları birbirlerini oluşturabilir.

Mesela yıldızlar, süpernova patlaması sayesinde beyaz cüceye dönüşürler ve süpernova kalıntıları oluşur.

Asteroitler çarpışarak gezegen meydana getirebilirler.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gökyüzünde görmüş olduğunuz gök cisimleri büyüklük küçüklük ve farklılıklarıyla gözlemlenen uzayda bulunan resimler olduğunu görmekteyiz. Gök cisimleri bazen dünyamızdan görülebilir bazı insan dünyamızdan görülemez gök cisimleri uzayda yer almaktadır gök cisimlerinin farklı özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz 6 sınıf fen bilimleri ders kitabımızda bize vermiş olduğunuz bu bilgi ve cevaplar sayesinde ödevimi hızlı bir şekilde tamamladım ödevimi sizler sayesinde hızlı bir şekilde yapıyorum ve birçok güzel bilgiye ulaşıyorum verdiğiniz bilgi ve cevaplar için çok teşekkür ederim sizleri çok severek takip ediyorum ve tüm öğrencilere tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.