Gökyüzünde gördüğünüz bu gök cisimlerine ne ad verilir? Bu gök cisimlerinin şekli nasıldır? Nasıl oluşmuşlardır?


Fen Bilimleri Öğretmeni

7. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Gökyüzünde gördüğünüz bu gök cisimlerine ne ad verilir? Bu gök cisimlerinin şekli nasıldır? Nasıl oluşmuşlardır? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Gökyüzünde gördüğünüz bu gök cisimlerine ne ad verilir? Bu gök cisimlerinin şekli nasıldır? Nasıl oluşmuşlardır?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Gökyüzünde görmüş olduğumuz gök cisimlerine gözlemciler tarafından “gök cisimleri” adı verilir. Bugünkü isimlerinin şekli birbirlerinden farklıdır.

Ben seni çok büyük bazıları küçük bazıları takım halinde bulunmaktadır. Bu cisimlerden bazıları çıplak gözle görülebilirken bazıları ancak dev teleskoplarla görülebilir. Astronomik cisimlerden bazıları birbirlerini oluşturabilir.

Mesela yıldızlar, süpernova patlaması sayesinde beyaz cüceye dönüşürler ve süpernova kalıntıları oluşur.

Asteroitler çarpışarak gezegen meydana getirebilirler. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Gökyüzünde gördüğünüz bu gök cisimlerine ne ad verilir? Bu gök cisimlerinin şekli nasıldır? Nasıl oluşmuşlardır?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Gökyüzünde görmüş olduğunuz gök cisimleri büyüklük küçüklük ve farklılıklarıyla gözlemlenen uzayda bulunan resimler olduğunu görmekteyiz. Gök cisimleri bazen dünyamızdan görülebilir bazı insan dünyamızdan görülemez gök cisimleri uzayda yer almaktadır gök cisimlerinin farklı özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz 6 sınıf fen bilimleri ders kitabımızda bize vermiş olduğunuz bu bilgi ve cevaplar sayesinde ödevimi hızlı bir şekilde tamamladım ödevimi sizler sayesinde hızlı bir şekilde yapıyorum ve birçok güzel bilgiye ulaşıyorum verdiğiniz bilgi ve cevaplar için çok teşekkür ederim sizleri çok severek takip ediyorum ve tüm öğrencilere tavsiye ediyorum.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!