Ders Notları

Gökyüzünün gözle göremediğiniz kısımlarında neler var, hiç merak ettiniz mi?

7. Sınıf Fen Bilimleri Gökyüzünün gözle göremediğiniz kısımlarında neler var, hiç merak ettiniz mi? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Gökyüzünün gözle göremediğiniz kısımlarında neler var, hiç merak ettiniz mi? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Gökyüzünün gözle göremediğimiz kısımlarda bir çok kara delik, gezegenler, uydulari meteorlar, asteoritler bulunmaktadır. Ayrıca Samanyolu galaksisi dışında bir galaksi bulunmaktadır.


Gökyüzünün gözle göremediğiniz kısımlarında neler var, hiç merak ettiniz mi? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Gökyüzünün gözle göremediğiniz kısımları sürekli olarak merak ettim. Günümüzde elde edilen araştırmalar sonucunda uzayın sonsuz bir yapıda olduğunu öğrendim. Ayrıca sadece bizlerin bulunduğu Samanyolu Galaksisi dışında bir çok galaksinin bulunduğu ve halen araştırmalar yapıldığı anlaşılmıştır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Uzayda gözle görmediğimiz ve daha keşfedilmeyen güneşin büyüklüğü ve yapısı uzayda bulunan gezegenlerde yaşam olup olmadığı ayrıca uzayda büyüklüğü ve derinliği sebebiyle keşfedilmeyen kara deliğin insanların ve bilim adamlarının merak ettiği konular arasında yer almaktadır. İnsanlar tarih boyunca dünyamız haricinde diğer gezegenlerde veya ayda insanların yaşayıp yaşamayacağını merak etmişlerdir. Dünyamıza benzer özellikler ve yapıda olan gezegenleri incelemişlerdir. Ayrıca uzayda bulunan birçok varlıklarda daha keşfedilmemiş mucizeleri içinde barındırmaktadır. Dünyamızın sahip oldukları özellikler ve yapısı bilim adamları tarafından keşfedilmiş ve benzer özellikleri her zaman diğer gezegenlerde araştırılmıştır

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.