Gördüğümüz tarihi güzelliklerden birini sınıf arkadaşlarımıza tanıtalım.


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Gördüğümüz tarihi güzelliklerden birini sınıf arkadaşlarımıza tanıtalım. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Galata Kulesi; İstanbul’ un Beyoğlu şehrinde bulunur. Zamanında gözetleme kulesi olarak kullanıldı.
2020’de yapılan çalışmalar sonrasında kule, müze ve sergi mekanı olarak düzenlendi ve kullanılmaya başlandı. Birer bodrum, zemin ve asma kat dâhil olmak üzere 11 katı vardır. Zemin katla altıncı kat arasında asansör , zemin kattan dördüncü kata kadar taş merdivenler, altıncı kattan sekizinci kata kadar ise çelik merdivenler yer alır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Gördüğümüz tarihi güzelliklerden birini sınıf arkadaşlarımıza tanıtalım.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Tarihi güzellikleri gezerek gören görerek çeşitli konuda bilgi edinerek arkadaşımıza anlatabiliriz. Tarihi eserler eski medeniyetteki insanların yaşamış olduğu yapmış olduğu günümüzde hala görebildiğimiz ve o medeniyetlerin aşata bildiğimiz ortak mirasımız olarak sayılmaktadır Ayrıca tarihi güzellikler kültürümüzün bir parçasıdır özellikle İstanbul ve yurdumuzun birçok yerinde tarihi eserler vardır bu tarihi eserler hakkında bilgi edinmek ve medeniyetlerin çeşitli konular hakkında bilgi sahibi olmak atalarımızın ve medeniyetlerin yaşam tarzını ve yapmış olduklarını bize öğretir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!