Ders Notları

Göz sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım.

3. Sınıf Fen Bilimleri Göz sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Göz sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Göz sağlığımızı korumak için insanların ilk olarak gözlerini en iyi şekilde telefon bilgisayar gibi ışıklardan koruması televizyonu az izlemesi gibi faktörlerle beraber sağlıklı bir şekilde sürekli olarak Doktor kontrolünde muayene etmesi büyük bir önem taşımaktadır.


Göz sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İnsanların göz sağlığını korunması için sürekli olarak belli aralıklarla beraber Doktor kontrolüne giderek gözlerini kontrol ettirmesi ve gereken sağlık önlemleri alması büyük önem arz etmektedir.

Ayrıca  İnsanların göz sağlığını korumak için televizyon Bilgisayar tablet gibi gözlerimize zarar verebilecek olan ışıklardan uzak durarak sürekli olarak ellerimizi yüzlerimizi temiz tutmalı sağlığımıza önem vermemiz ve temizlik ile beraber Göz sağlığını en üst seviyede tutmamız göz sağlığımız için büyük bir önem arz etmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Gözlerimiz görebilmemiz için yardımcı olan duyu organlarımız Iğdır. Gözlerimizin rengi gözlerimizin büyüklüğü gözlerimizin şekli bizim yüz biçimimizi oluşturur. Gözlerimizi aşırı ışıkta aşırı kuruluktan aşırı soğuktan korumak gerekir. Ayrıca gözlerimizi koruyan kirpiklerimizi ve kaşlarımızı temizliğini ve bakımını yaptırmak gerekir. Gözlerimiz açıldığı zaman uzağı ve yakını görmediği zaman göz doktorundan başvurularak tedavi olmamız gerekir. Aynı de gözlerimize yabancı cisimler farklı ilaçlar ve sivri araçlar temas etmemeli ve gözümde bir şey kaçtığı zaman temiz bir bezle temizlemeliyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.