Gözlerimizi kapatıp suların kirlendiği, doğal gazın kalmadığı ve besin sıkıntısının yaşandığı bir dünya düşünelim.


Fen Bilimleri Öğretmeni

4. Sınıf Fen Bilimleri Gözlerimizi kapatıp suların kirlendiği, doğal gazın kalmadığı ve besin sıkıntısının yaşandığı bir dünya düşünelim. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bugün evimize misafir olarak Jale geldi, Jale elini yıkamak için öncelikle banyonun yerine sordu bana 1 kaç dakikası geçmesine rağmen Jale bir türlü gelmemişti.  Jale’nin ne yaptığını gidip sorduğunda elinin temiz olması için en az 3 defa sabunla ovalaması gerektiğini söyleyerek suyu açık bir şekilde ellerini sabunladığını gördüm.
Onu uyararak suyu boşa akıtmaması gerektiğini bunun israf olduğunu olduğunu anlattım. Fakat o yanlış anlayarak bana küstü banyodan hızla çıkarak ışığı bile kapatmadı. Bunun üzerinde onun gönlünü almak için annemin yaptığı pastadan ona ikram etmek istedim. O kendine kocaman dilim kesti Fakat o pastanın bir kısmını yedi ve gerisini yemeyerek onu yemek istemiyorum dedi. Neden yemediğini sorduğumda ise sadece yemek istemediğini söyledi bana, bende yemeyeceğin pastayı neden büyük bir dilim aldın ki, yiye bileceğin kadar alsaydın dedim ve Jale için üzüldüm onun Bu kadar tutumsuz olduğunu bilmiyordum. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Gözlerimizi kapatıp suların kirlendiği, doğal gazın kalmadığı ve besin sıkıntısının yaşandığı bir dünya düşünelim.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Gözlerimizi kapattığımız zaman doğal kaynaklarımız elektriğin olmadığını düşündüğünüz zaman velvete günlük hayatımızda kullanmış olduğumuz aydınlatma teknolojik araç gereçler eğitim sağlık ve alandaki birçok kısıtlamanın olduğunu görebiliriz çünkü elektrik gibi büyük doğal kaynak hayatımızın olmazsa olmazıdır. Bunun yanı sıra gözlerimizi kapatıp düşündüğümüz zaman ve sularımızın kirlendiğini az ve şekilde geldi gördüğümüz zaman doğal yaşam kaynaklarımızdan biri olan suyun hayatımız da ne kadar önemli bir diğer olduğunu gözlemleyebiliriz. Aynı şekilde ısınmamasına sağlayan ve çeşitli ihtiyaçlarını karşılayan doğalgazın olmaması demek insanların rahat konforlu ve daha güzel bir yaşam sürmesi engellenmesi anlamına gelmektedir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!