Gözümüz bağlı iken dokunduğumuz bir cismin hangi özelliklerini tespit edebiliriz? Tartışınız.


Fen Bilimleri Öğretmeni

6. Sınıf Fen Bilimleri Gözümüz bağlı iken dokunduğumuz bir cismin hangi özelliklerini tespit edebiliriz? Tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Gözümüz bağlı iken dokunduğumuz bir cismin hangi özelliklerini tespit edebiliriz? Tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Gözünüzü bağlar ve karşınıza bir cisim koyulduğunu düşünürsek bu cismin yumuşak veya sertliğini hissedersiniz.

Cisim sıcak veya soğuksa bunu algılar, elimize alıp kaldırırsa hafif veya ağır olduğunu anlar, üzerinde elimizi gezdirirsek, cismin şeklini, pürüzlü veya düz olup olmadığını anlamış oluruz.


Gözümüz bağlı iken dokunduğumuz bir cismin hangi özelliklerini tespit edebiliriz? Tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Gözlerimizi bağlarsak çevreyi dokunarak hissedebiliriz. Dokunma duyumuzu deri sayesinde hissederiz. Dokunmamış gözlerimiz bağlıyken bile hissetmemi sağlayan bir duygudur.

Bir cisme dokunduğumuz zaman o cismin sert veya yumuşak olduğunu anlayabilir, üzerindeki pürüzler, girintileri, çıkıntıları, düz bir yapıda olup olmadığını algılayabilir, dokunduğumuz cismin sıcak veya soğukluğunu, büyük veya küçük olduğunu, hacmini, ağır veya hafif olduğunu dokunarak hissedebiliriz.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Gözümüz bağlı iken dokunduğumuz bir cismin hangi özelliklerini tespit edebiliriz? Tartışınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Gözümüz kapalıyken herhangi bir maddeye dokunarak hissedebilir ne olduğunu anlayabiliriz. Önümüzdeki madde eğer yiyecek bir şeyse dediğimize değdirerek tat duyumuzla ne tatlı olduğunu ve hangi besin olduğunu anlayabiliriz eğer yiyecek bir şey değilse gözümüz kapalıyken elleyerek ve hissederek o maddenin neye benzediğini ve ne olduğunu anlayabiliriz. Beş duyu organlarımızdan biri olan dokunma duyumuzla gözlerimiz kapalıyken hissederek ve dokunarak birçok cismi ayırt edebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!