Gözünüze hoş gelen mimari eserlere örnekler veriniz.


Türkçe Öğretmeni

6. Sınıf Türkçe Gözünüze hoş gelen mimari eserlere örnekler veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Gözünüze hoş gelen mimari eserlere örnekler veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Benim hoşuma giden eserler Camiler vede kulelerdir. En çok hoşuma giden Turistler tarafından mavi cami diye bilinen Sultan Ahmet Cami ve Ayasofya’dır. O meydanın iki ihtişamlı yapısı yan yana çok güzel görünüyor, ayrıca Üsküdar da ki kız kulesine karşı oturup çay içmeyi de severim çok güzel bir kule.


Gözünüze hoş gelen mimari eserlere örnekler veriniz.  konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Mimari eser yapı ve mekan tasarımıdır, bu tasarımlar çeşitli güzellikler katılarak insanların gözüne hoş gelip beğeni topluyorsa sanat eseri olarak değerlendirilebilir.

Dünya üzerinde bir çok sanat eseri değerinde mimari eser vardır. Benim en çok gözüme hoş gelen eserler saraylar ve kuleler gelmekte en çok beğendiğim saray  Hindistan da bulunan Taç mahaldir. Bu sarayı kral eşi için yaptırmıştır.

Vede bu saray bir anıt niteliği taşır birde İstanbul da ki Galata kulesi benim izlemeyi sevdiğim bir kuledir bu kule Cenevizliler tarafından yapılmış bir gözlem Kulesi dir eskiden gözlem kulesi olarak kullanılmıştır. Adı haç Kulesidir. O dönemde 1453’te fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fetih ederken burayı da fetih etmiştir. Yeri Beyoğlu’nda dır.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Gözünüze hoş gelen mimari eserlere örnekler veriniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Günümüzde yapıların gelişmesi yüksek katlı binaların olması ve çeşitli mimari yapılar oldukça hoşunuza gidebilir örneğin bir hastanenin yapımı bir caminin yapımı bir okulun yapımı ve çeşitli alanlarda yapılan parklar bahçeler sosyal etkinlik alanları spor salonlarının Yapı bize etkileyebilir ve hoşunuza gidebilir. Çevremizde görmüş olduğumuz sinemalar tiyatrolar ve spor faaliyetlerini yapabileceğimiz yaptılar bize oldukça etkiler Ayrıca günümüzde yapılan cami dedin farklı güzellikte olduğumda gözlemleyebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!