Grupla çalışma kuralları nelerdir? Söyleyiniz.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Grupla çalışma kuralları nelerdir? Söyleyiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Grupla çalışma kuralları nelerdir? Söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Grupla çalışma kuralları oldukça fazla ve önemlidir. Grup çalışmalarında öncelikli olarak her zaman yetenek ve özelliklere göre görev dağılımı yapmalıyız. Bunun içinde grup çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi  ve bilinçli olmalıyız.


“Grupla çalışma kuralları nelerdir? Söyleyiniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Grup çalışmalarında her zaman bilinçli ve verilen görevi eksiksiz yerine getirmeliyiz. Bunun için görevleri her zaman zamanında ve eksiksiz yapmalıyız. Grupla çalışma kurallarında öncelik her zaman verilen görevi eksiksiz yerine getirmektedir. Daha sonra ise görev dağılımında adil olmaktır. Görev dağılımı yaparken herkese eşit zorlukta ve eşit miktarda görevler verilmelidir. Bunun içinde görev paylaşımı yapılırken ortak kararlar alınarak yapılmalıdır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Grupla çalışma kuralları nelerdir? Söyleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Grup halinde çalışmanın faydaları olduğu gibi grup halinde çalışmanın kuralları da olduğunu söyleyebiliriz. Grup halinde çalıştığımız zaman herkesi hiç paylaşımı olmaktadır bu işleri ve görevlerinden ve eksiksiz bir şekilde zamanında bitirmeliyiz herhangi bir işimize aksattığımız zaman veya herhangi bir işimizi yapmadığımız zaman diğer arkadaşlarımıza etkileyebileceğini söyleyebiliriz bizler de grup halinde çalıştığımız zaman nelere dikkat etmemiz gerektiğini yukarıda 2 sınıf hayat bilgisi ders kitabında verilen bilgilerle iyi bir şekilde öğrendiniz sizleri çok teşekkür ederim.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!