Ders Notları

Günde kaç kere dişlerinizi fırçalıyorsunuz? Dişlerinizi tekniğine uygun olarak nasıl fırçalamanız gerektiğini açıklayınız.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Günde kaç kere dişlerinizi fırçalıyorsunuz? Dişlerinizi tekniğine uygun olarak nasıl fırçalamanız gerektiğini açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Günde kaç kere dişlerinizi fırçalıyorsunuz? Dişlerinizi tekniğine uygun olarak nasıl fırçalamanız gerektiğini açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Dişlerimizi günde 3 defa yemeklerden sonra ve yatmadan önce fırçalarız. Dişlerimizi fırçalarken diş fırçasını diş etinden dişe doğru olacak şekilde fırçalamalıyız. Bu şekilde diş ve etinde ki kirleri fırça ile almış oluruz.


Günde kaç kere dişlerinizi fırçalıyorsunuz? Dişlerinizi tekniğine uygun olarak nasıl fırçalamanız gerektiğini açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Günde en az iki defa en fazla üç defa ve yatmadan önce mutlaka dişlerimizi fırçalamalıyız.Dişlerimizi fırçalarken yukarıdan aşağı ya doğru yani diş etinden dişe doğru tek yön olarak fırçalamalıyız. Aşağı yukarı hareketler yaparsak dişimizdeki mikroplar diş etimize gelir. Diş aralarımız içinse diş ipi kullanmalıyız dişi ipi dişlerimizin aralarını temizler ve aralardan çürümesini önler. Hafta bir de gargara yaparak ağızımızı temiz tutmalıyız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Dişlerimi en az günde 2 kere fırçalarım. Çünkü diş sağlığı çok önemlidir. Dişlerimizi fırçalarken çok güzel fırçalamak gerekir.Ayrıca kullandığımız diş fırçası ve diş macunu kaliteli olması ve diş sağlığımızı desteklemesi gerekmektedir.Dişlerimizi fırçaladığını zaman düzgün bir şekilde ve en az iki dakika fırçalamamız gerekir aslında her öğünden sonra dişlerimizi fırçalamak diş sağlığımız ve temizliğimiz için çok önemlidir. Diş sağlığımız için proteinli süt ve süt ürünleri tüketmek gerekir. Ayrıca gerekli diş kontrollerimizi yaparak diş sağlığımızı destekleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.