Güneş Sisteminde bulunan gezegen ve yıldızlar hakkında araştırma yapınız. | Forum Sayfa Cevapları

Güneş Sisteminde bulunan gezegen ve yıldızlar hakkında araştırma yapınız.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Güneş Sisteminde bulunan gezegen ve yıldızlar hakkında araştırma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Güneş Sisteminde bulunan gezegen ve yıldızlar hakkında araştırma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Güneşin çekim kuvvetinin etkisiyle gezegenler ve gezegene bağlı olan uydular kuyruklu yıldızlar ve meteor gibi cisimlerin güneş etrafında birikmesiyle oluşan topluluk güneş sistemdir. Bu güneş sistemi içerisinde gezegenlerimiz merkür, venüs, dünya, mars, jüpiter, satürn, uranüs, neptün ve plütondur. Plütonun bilim adamları tarafından gezegen olmadığı konusunda bir tartışma konusu bulunmaktır. Şuanda bildiğimiz kadarıyla dümya dılındaki gezegenlerde canlı yaşamı bulunmamaktadır.


Güneş Sisteminde bulunan gezegen ve yıldızlar hakkında araştırma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Adını vermiş olduğumuz güneş bir yıldızdır. Bu yıldızın çevresinde belirli yörüngelerde dokuz adet gezegen bulunmaktadır. Güneş sisteminde bulunan gezegenlerin adları merkür, venüs, dünya, mars, jüpiter, satürn, uranüs, neptün ve  plütondur. Evren üzerinde sayısız yıldızlar bulunmaktadır güneş sistemimiz Samanyolu galaksisinin içerisinde bulunan bir sistemdir. Samanyolu galaksisinde büyüklüğü güneşimiz kadar olan yüz milyar kadar yıldız edilmektedir. Bu yıldızlara bağlı olarakta gezegenlerin olduğun düşünülmektedir. Bunun sonucunda galaksimizde bir trilyona yakın gezegen olduğu sonucu çıkarılmaktadır. Evren üzerinde keşfedilmesi gereken sayısız gezegen olmasına rağmen insanoğlunun gezegenler hakkında bilgisi yetersiz durumdadır. İsim olarak bilinen en tanınmış kuyruklu yıldız halley kuyruklu yıldızıdır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Güneş Sisteminde bulunan gezegen ve yıldızlar hakkında araştırma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!