Ders Notları

Güneş sistemindeki gezegenleri büyüklüklerine göre küçükten büyüğe doğru sıralayınız.

6. Sınıf Fen Bilimleri Güneş sistemindeki gezegenleri büyüklüklerine göre küçükten büyüğe doğru sıralayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Güneş sistemindeki gezegenleri büyüklüklerine göre küçükten büyüğe doğru sıralayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Güneş sistemimizdeki gezegenlerin küçükten büyüğe doğru sıralanışı: Merkür, Mars, Venüs, Dünya, Neptün, Uranüs, Satürn ve Jüpiter.


Güneş sistemindeki gezegenleri büyüklüklerine göre küçükten büyüğe doğru sıralayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Güneş sistemimizde 8 gezegen yer almaktadır. En küçük gezegen Merkür en büyük gezegen ise Jüpiter’dir. Diğer gezegenlerle birlikte gezegenleri küçükten büyüğe doğru sıralarsak sıralama şu şekilde olmaktadır.

Merkür, Mars, Venüs, Dünya, Neptün, Uranüs, Satürn ve Jüpiter.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Güneş sistemindeki gezegenlerin sırasıyla öğrenme ve burada kaç gezegenin bulunduğunu öğrenmek fen bilimleri dersimizde oldukça detaylı olan bir konudur. Güneş sisteminde bulunan gezegenlerin en küçüğü Merkür en büyüğü ise Jüpiter dir. Güneş sisteminde 8 gezegen bulunmaktadır. Bunlar Dünya Merkür Jüpiter Mars Venüs, starium, Neptün, Uranüs gezegenleri dir. Uzayda Ayrıca yıldızlar karadelikler göktaşları bulunan varlıklar arasında yer alır. Güneş sistemindeki gezegenler sırasıyla dizilmiş ve güneş’e uzaklıkları ile farklılık gösteren gezegenlerdir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.