Ders Notları

Güneş sisteminin uzaydaki yeri hakkında neler biliyorsunuz?

7. Sınıf Fen Bilimleri Güneş sisteminin uzaydaki yeri hakkında neler biliyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Güneş sisteminin uzaydaki yeri hakkında neler biliyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Güneş sistemi, Samanyolu galaksisi içerisinde yer alan bir bölüm olarak kabul edebiliriz. Güneş, sitemi içerisinde yaşanabilir tek gezegen olan dünya yer almaktadır.


Güneş sisteminin uzaydaki yeri hakkında neler biliyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Güneş sistemi Samanyolu Galaksisinin içerisinde yer aldığı kabul edilmektedir. Şuana kadar yapılan araştırmalarda Güneş sistemi içerisinde sadece Dünyada yaşam olanakları gözlenmiştir. Bu özelliğiyle güneş sistemi diğer sistemlere göre özel bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Güneş sisteminde var olan gezegenlerin tamamı elips şeklindedir. Gezegenlerin hareketleri sonucunda yörüngeleri kesişir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Uzayda bulunan güneş sistemi yani Güneş sisteminde bulunan gezegenler ve dünyamızın uydusu olan ayı genel adı olarak bilinen Samanyolu galaksisi dir. Güneş sistemi ve güneş’in yaymış olduğu ışıklar bütün gezegenlerin asılmasına ışık almasına ve yaşamsal fonksiyonlarının gerçekleştirmesine yardımcı olur. Ayrıca ay güneş’ten aldığı ışık sayesinde dünyamızı gece aydınlatır ve ışık saçar. Uzay hakkındaki bilgiler ve uzayda bulunan tüm varlıkların genel oluşumu ve genel özelliklerini öğrenmek fen bilimleri öğrendiğimiz ve araştırmak istediğiniz tüm konuyu en güzel şekilde örnekleri ile beraber gösterdiğiniz için size çok teşekkür ederim

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.