Güneş'in insanlar için önemi hakkında konuşunuz. | Forum Sayfa Cevapları

Güneş’in insanlar için önemi hakkında konuşunuz.


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Araştırmanızın sonucunda edindiğiniz bilgilerden hareketle, Güneş’in insanlar için önemi hakkında konuşunuz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Araştırmanızın sonucunda edindiğiniz bilgilerden hareketle, Güneş’in insanlar için önemi hakkında konuşunuz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Güneşin insanlar için öneminin büyük olduğunu ifade etmek gerekmektedir. Güneş ile beraber insanlar ihtiyaç duyduğu vitaminleri alarak beden ve Kemik yapısını en güçlü hale getirmektedir. Ayrıca güneşten yararlanarak insanlar ürettikleri yiyecekleri büyütebilmek de ve yiyecek elde edebilmektedirler.


Araştırmanızın sonucunda edindiğiniz bilgilerden hareketle, Güneş’in insanlar için önemi hakkında konuşunuz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Araştırmalar sonucunda edindiğimiz bilgilerden hareketle güneşin insanlar için öneminin büyük olduğunu ifade etmek gerekmektedir.

Sağlığımız açısından güneşin önemi bizlere vermiş olduğu ısı ve enerji ile beraber kemik yapısının güçlü bir hale gelmesi var olan mikropları öldürmesi ve vücut yapısını güçlendirmesi açısından güneşin büyük bir öneme sahip olduğunu ifade edebiliriz.

Yiyecek açısından Güneş ise var olan ürettiğimiz yiyeceklerin gelişmesi ve bu yiyeceklerin insanlar hayatına adapte olması açısından büyük bir önem arz etmektedir.

Enerji bakımından güneşin önemi ise bizlere gelen ısı ile beraber güneş enerjisinden yararlanarak temiz enerji elde edilmesine yardımcı olmaktadır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Güneş’in insanlar için önemi hakkında konuşunuz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!