Ders Notları

Güneş’in insanlar için önemini araştırınız.

2. Sınıf Türkçe Güneş’in insanlar için önemini araştırınız. Edindiğiniz bilgileri sınıfa getiriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Güneş’in insanlar için önemini araştırınız. Edindiğiniz bilgileri sınıfa getiriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Güneş’in insanlar için önemini anlatacak olursak Eğer sağlık açısından vücudumuzun ihtiyaç olduğu vitaminleri vermesi ihtiyacımız olan enerji elde etmemiz ve üretmiş olduğumuz besinlerin ihtiyaç duyduğu ısıyı vermesi açısından çok büyük bir öneme sahip olduğunu ifade edebiliriz.


Güneş’in insanlar için önemini araştırınız. Edindiğiniz bilgileri sınıfa getiriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Güneş’in insanlar için önemini ekonomik sağlık yiyecek ve enerji açısından üç başlık altında toplayabiliriz.

Sağlık açısından Güneş’in insanlar için önemi var olan yaydığı ısı ve enerji ile beraber insanların belli vitaminleri alarak vücut yapısının güçlenmesi ve kemik yapısının güçlü bir hale gelmesi açısından büyük bir öneme sahiptir. Ayrıca Güneş vermiş olduğu enerji ile birçok mikrobun üremesine etki etmekte ve bunların zararıni engellemektedir.

Ekonomik açıdan güneşin önemi ise var olan güneş panelleri ile beraber temiz enerji elde edilmesini sağlayarak insanların ucuz ve sağlıklı enerji elde ederek hayatta devam etmesi ve Dünya’ya zararı engellenmektedir.

Yiyecek açısından güneşin önemi ise bizlerin yetiştirmiş olduğu yiyeceklerin gelişmesi ve bunların meyve vermesi için bitkilerin ihtiyaç duyduğu ısı ve enerji vermesi açısından Güneş büyük bir önem arz etmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Güneş bizim vazgeçilmez doğal kaynağımızdır. Güneş sayesinde gündüzleri aydınlanma yaşamımızı sürdürebilir iz.Ayrıca Güneş sayesinde birçok meyve sebze bitki hayvan ve insan yaşamını en güzel şekilde sürdürebilir.Güneş ayrıca bizim uçuk kaynağımızdır Güneş sayesinde gündüz bütün varlıkları görebilmek iş yapabilme ve birçok olanağımız yerine getirme imkânına sahip oluruz

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.