Günlük hayatınızda sıklıkla gördüğünüz trafik işareti levhalarının anlamlarını öğreniniz. | Forum Sayfa Cevapları

Günlük hayatınızda sıklıkla gördüğünüz trafik işareti levhalarının anlamlarını öğreniniz.


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Günlük hayatınızda sıklıkla gördüğünüz trafik işareti levhalarının anlamlarını öğreniniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Günlük hayatınızda sıklıkla gördüğünüz trafik işareti levhalarının anlamlarını öğreniniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Günlük hayatımızda sıklıkla gördüğümüz trafik işareti levhalarının genel olarak Yaya yolu levhası bizlerin yaya olarak kullandığımız yolları trafik işaretleri levhası, Işıklı cihazların bulunduğu yolu okul yolu ise okulların yanında yer alan öğrencilerin güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçmesini sağlayan Yolları ifade eden tabelaları görebiliriz.


Günlük hayatınızda sıklıkla gördüğünüz trafik işareti levhalarının anlamlarını öğreniniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Günlük hayatımızda sıklıkla gördüğümüz trafik işareti levhalarının Örnek vermek gerekirse öğrenci yolu levhası öğrencilerin geçiş Bölgesi’nde yer alan Yolları ifade etmektedir.

Yaya yolu levhası ise bizlerin yaya olarak karşıdan karşıya geçebileceğimiz ifade eden güvenli geçiş yerleridir. Ayrıca günlük hayatımızda yaya olarak alt ve üst geçit levhalarında görebiliriz.

Bunların dışında otobüs duraklarının bulunduğu ne havalar trafik ışıklarının yer aldığı kısımları gösteren levhalar hız sınırını gösteren levhaları da günlük hayatımızda trafikte var olan levhalar örnek olarak verebiliriz.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Günlük hayatınızda sıklıkla gördüğünüz trafik işareti levhalarının anlamlarını öğreniniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!