Ders Notları

Günlük hayatta güneş enerjisinden hangi alanlarda faydalanılır?

7. Sınıf Fen Bilimleri Günlük hayatta güneş enerjisinden hangi alanlarda faydalanılır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Günlük hayatta güneş enerjisinden hangi alanlarda faydalanılır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Günlük hayat İçerisinde güneş enerjisinin kullanıldığı birçok yer vardır.

Evlerimizde kullandığımız su ısıtma sistemlerinden Güneş pilleri, güneş enerjili elektrik üretme santralleri, yol aydınlatma sistemleri, trafik lambaları, güneş enerjisi ile çalışan kol saatleri, güneş enerjili Hesap makineleri gibi  birçok alanda kullanılmaktadır


Günlük hayatta güneş enerjisinden hangi alanlarda faydalanılır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Güneş enerjisi hayatımız içerisinde yenilebilir enerji durumundadır özellikle fosil yakıtların çevre kirliliğine küresel ısınmayı arttırmasından dolayı güneş enerjisi insanlar tarafından yeni kullanılabilir alternatif enerji olarak görülmektedir günlük hayatımız içerisinde kullandığımız yerlere bakacak olursak;

Başta evlerde kullandığımız su ısıtma sistemleri yollarda kullanılan trafik lambaları  trafik ışıklı levhalar ve aydınlatmalar güneş enerjisi kol saatleri Hesap makineleri güneş enerjili elektrik santralleri olarak sayılabiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Günlük hayatımızda güle şimdi yazdım sizden de ne birazı sistemlerinde genellikle evlerimizde sıcak su gibi temel mkanlara sahip olmak için kullanmaktayız. Bu konuda verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim beğendiğiniz bilgiler sayesinde güneşin ışınlarını ve Güneş bana deri sayesinde günlük hayatımıza kullanmış oldum çok alanda görebildiğin ve bu alanların günlük hayatımızı nasıl kolaylaştırdığını anladim. İster sayesinde günlük hayatta karşılaşıp bir oldum birçok olanakları ve özellikleri ne işe yaradığını dağlarda kullanıldığına ve baza yapılmadı öğrenebildin fen bilimleri dersi daha iyi bir şekilde anlatamayacağım fen bilimleri dersi daha çok sevdim.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.