Günlük hayatta kullandığınız iletken ve yalıtkan maddelere beşer adet örnek veriniz.


Fen Bilimleri Öğretmeni

6. Sınıf Fen Bilimleri Günlük hayatta kullandığınız iletken ve yalıtkan maddelere beşer adet örnek veriniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
İletken madde örnekleri: Tuzlu su, limonlu su, bakır tel, demir levha, gümüş yüzük
Yalıtkan madde örnekleri: Şekerli su, saf su, plastik çatal, tahta kaşık, porselen tabak 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Günlük hayatta kullandığınız iletken ve yalıtkan maddelere beşer adet örnek veriniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
6. Sınıf fen bilimleri ders kitabı masa öğrenmek istediğimiz iletken ve yalıtkan maddelerin çevremizde örnekleri indirmek istediğimiz zaman yukarıda vermiş olduğunuz örneklerle ve cevaplarla bu dersimizi hem iyi bir şekilde anlayıp hem defterimize geçirme fırsatına sahip olarak fen bilimleri dersindeki çevremizde gözlem dönüş olduğumuz maddelerin ne gibi özelliklere sahip olduğunu daha iyi bir şekilde öğrenme fırsatına sahip olduk. Verdiğiniz bilgilerle çevremde gözlemlemiş oldum iletken ve yalıtkan maddelerin neler olduğunu gözlemleri görene bindim ve bu çeşitli öğretmenimizin vermiş olduğu ödevi örneklerle damla'ya bindik verdiğiniz cevaplara bilgileri teşekkür ederim çok güzel ve bilgilendirici bir cevap verdiniz sizleri çok seviyorum ve her zaman sizleri tercih ediyorum.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!