Günlük yaşamınızda hayatınızı kolaylaştıran alet, eşya ya da bir makine belirleyiniz. Belirlediğiniz. Ürünün neden ve nasıl tasarlandığını araştırınız. | Forum Sayfa Cevapları

Günlük yaşamınızda hayatınızı kolaylaştıran alet, eşya ya da bir makine belirleyiniz. Belirlediğiniz. Ürünün neden ve nasıl tasarlandığını araştırınız.


Fen Bilimleri Öğretmeni

6. Sınıf Fen Bilimleri Günlük yaşamınızda hayatınızı kolaylaştıran alet, eşya ya da bir makine belirleyiniz. Belirlediğiniz. Ürünün neden ve nasıl tasarlandığını araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Günlük yaşamınızda hayatınızı kolaylaştıran alet, eşya ya da bir makine belirleyiniz. Belirlediğiniz. Ürünün neden ve nasıl tasarlandığını araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Günlük Yaşamımızı kolaylaştıran alet ve eşyalar bulunmaktadır. Bu alet ve eşyaları göz önüne alırsak, hayatımıza çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Örneğin bir elektrikli fırın sayesinde insanlar ateş yakmaktan kurtulmuş, onu programlayarak ısısını ayarlayabilerek, pişirmek istediğimiz besinleri kolaylıkla pişirebiliriz.


Günlük yaşamınızda hayatınızı kolaylaştıran alet, eşya ya da bir makine belirleyiniz. Belirlediğiniz. Ürünün neden ve nasıl tasarlandığını araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Günlük hayatımızı kolaylaştıran, bir çok cihaz bulunmaktadır. Bu cihazlar artık günlük hayatımızın bir parçası olmuş. İnsanlar bu cihazlar olmadan hayatlarını sürdüremez olmuşlardır.

Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, mikser, fırın, asansör gibi birçok cihaz bulunmaktadır. Örneğin çamaşır makinesi insanların ellerinde çamaşır yıkamalarını bitirmek, daha hızlı, daha temiz çamaşırlar elde edebilmek için çamaşır makineleri icat edilmiş vede zaman içinde geliştirilerek  bugün herkesin kullandığı evinde eksik olmayan bir ihtiyaç haline gelen cihaza dönüşmüştür.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Günlük yaşamınızda hayatınızı kolaylaştıran alet, eşya ya da bir makine belirleyiniz. Belirlediğiniz. Ürünün neden ve nasıl tasarlandığını araştırınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 15 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak