Ders Notları

Günlük yaşamınızda hayatınızı kolaylaştıran alet, eşya ya da bir makine belirleyiniz. Belirlediğiniz. Ürünün neden ve nasıl tasarlandığını araştırınız.

6. Sınıf Fen Bilimleri Günlük yaşamınızda hayatınızı kolaylaştıran alet, eşya ya da bir makine belirleyiniz. Belirlediğiniz. Ürünün neden ve nasıl tasarlandığını araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Günlük yaşamınızda hayatınızı kolaylaştıran alet, eşya ya da bir makine belirleyiniz. Belirlediğiniz. Ürünün neden ve nasıl tasarlandığını araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Günlük Yaşamımızı kolaylaştıran alet ve eşyalar bulunmaktadır. Bu alet ve eşyaları göz önüne alırsak, hayatımıza çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Örneğin bir elektrikli fırın sayesinde insanlar ateş yakmaktan kurtulmuş, onu programlayarak ısısını ayarlayabilerek, pişirmek istediğimiz besinleri kolaylıkla pişirebiliriz.


Günlük yaşamınızda hayatınızı kolaylaştıran alet, eşya ya da bir makine belirleyiniz. Belirlediğiniz. Ürünün neden ve nasıl tasarlandığını araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Günlük hayatımızı kolaylaştıran, bir çok cihaz bulunmaktadır. Bu cihazlar artık günlük hayatımızın bir parçası olmuş. İnsanlar bu cihazlar olmadan hayatlarını sürdüremez olmuşlardır.

Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, mikser, fırın, asansör gibi birçok cihaz bulunmaktadır. Örneğin çamaşır makinesi insanların ellerinde çamaşır yıkamalarını bitirmek, daha hızlı, daha temiz çamaşırlar elde edebilmek için çamaşır makineleri icat edilmiş vede zaman içinde geliştirilerek  bugün herkesin kullandığı evinde eksik olmayan bir ihtiyaç haline gelen cihaza dönüşmüştür.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Birçok gördüğünüz araç ve gereçler işinizi kolaylaştırmak hep beraber yapmamıza yardımcı olmaktadır. Evimizde okulumuzda işyerimizde sokaklarda kullandığımız toplu alanlarda hastanelerde ve tüm kurum ve kuruluşlarda görmüş olduğumuz ürünler araçlar ve gereçler işimizi kolaylaştır maktan yanı sıra birçok ihtiyacımıza gidermektedir bunlar elbette ki teknolojinin bize sunduğu nimetlerin yanı sıra insanların hayatı kolaylaştırmak için yapmış oldukları araç gereçlerde sayılmaktadır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.