Günlük yaşantımızda hangi elektrikli araçları kullanıyoruz.


Fen Bilimleri Öğretmeni

3. Sınıf Fen Bilimleri Günlük yaşantımızda hangi elektrikli araçları kullanıyoruz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Günlük yaşantımızda içerisinde birçok elektrikli araç kullanmaktayız. Bu elektrikli araçlar hayatımızın bir parçası olmuş durumundadır. Elektrikli araçları hayatımızdan çıkardığımız takdirde hayatımız zorlaşacaktır.
Çünkü İnsanoğlu elektrikli araçlar sayesinde hayatını kolaylaştırmış pratik hale getirmiştir. Evimizden başlayarak öncelikle aydınlatma için ampullerden faydalanırız TV radyo bilgisayar gibi aletlerle haber alma sosyal ağ ortamında iletişim kurma imkanlarımızı kullanırız.
Çamaşır makinesi bulaşık makinesi buzdolabı küçük ev aletleri fön makinesi tost makinesi fritöz fırın elektrikli süpürge ütü gibi makinalarda evdeki hayatımızı kolaylaştıran elektrikli aletlerdir sokakta trafik lambaları ışıklı levhalar sokak lambaları binalarda asansörler daha başka sayabileceğimiz elektrikli aletlerdir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Günlük yaşantımızda hangi elektrikli araçları kullanıyoruz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Günlük hayatımızda birçok elektrikli araç kullanıyoruz elektrik hayatımızın olmazsa olmazıdır günlük hayatımızda ev eşyalarında Küçük ev eşyalarında ulaşımda iletişimde taşımada ve ekonomik sosyal ve birçok eğitim alanında elektrikli araçlar bizim elbetteki vazgeçilmez araçlarımız arasında yer alır. Elektrik hayatımızı kolaylaştıran doğal bir kaynaktır evimizde kullanmış olduğumuz televizyonlar klimalar çamaşır makineleri süpürge makinaları şofbenler ampuller elektrik ile çalışmaktadır bunun yanı sıra telefonlarımız bilgisayarlarımız ve tablet lerimiz elektrik deşarj olarak kullanılan iletişim araçları arasında yer alır bunun yanı sıra okulumuzda da internet sayesinde ve elektrikle bağlı olan birçok araç gereç sayesinde eğitimimizi tamamlaya biliyoruz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!