Günümüzde kullanılan en önemli iletişim araçları nelerdir? Bunların hayatımızda olmaması hangi sıkıntılara yol açabilir? Neden? | Forum Sayfa Cevapları

Günümüzde kullanılan en önemli iletişim araçları nelerdir? Bunların hayatımızda olmaması hangi sıkıntılara yol açabilir? Neden?


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Günümüzde kullanılan en önemli iletişim araçları nelerdir? Bunların hayatımızda olmaması hangi sıkıntılara yol açabilir? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Günümüzde kullanılan en önemli iletişim araçları nelerdir? Bunların hayatımızda olmaması hangi sıkıntılara yol açabilir? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :  Günümüzde kullanılan en önemli iletişim araçlarına Örnek vermek gerekirse telefon bilgisayar televizyon gazete gibi iletişim araçları örnek olarak verilebilir. Bu iletişim araçlarının hayatımızda olmaması durumunda uzakta yer alan veya çevremizde ulaşamadığımız kişilere kolay bir şekilde ulaşmamız mümkün olmayacak Ve haber almamız mümkün olmayacağını ifade etmek gerekir.


Günümüzde kullanılan en önemli iletişim araçları nelerdir? Bunların hayatımızda olmaması hangi sıkıntılara yol açabilir? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Iletişim araçları günlük hayatta insanların kolay bir şekilde birbirleriyle ulaşabilmeleri için haberleşmeleri için ve dünyada var olan olaylar hakkında daha ayrıntılı ve doğru haberleri alabilmeleri açısından iletişim araçları çok büyük bir önem taşımaktadır.

Günümüzde kullanılan iletişim araçlarının olmaması durumunda insanlar tanıdıklarıyla veya iş yaptıkları insanlarla ulaşımda haberleşmede zorluklar yaşayacağı için hem insan hayatının haberleşmesinde hem de Ticaret konusunda çok büyük sıkıntılar çekeceğini belirtmek gerekir.

Ayrıca günümüzde yer alan iletişim araçlarının olmaması durumunda insanlar dünyada yer alan haberler hakkında dünyada yaşanmış olaylar hakkında ve var olan sorunlar ve gelişmelerle ilgili bilgiler alamayacağı için soyutlanmış ve kısıtlanmış bilgiye sahip olacaklarını ifade edelim.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Günümüzde kullanılan en önemli iletişim araçları nelerdir? Bunların hayatımızda olmaması hangi sıkıntılara yol açabilir? Neden?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!