Ders Notları

Günümüzde matbaa olmasaydı hayatımızda ne gibi değişiklikler olurdu? Tartışınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Günümüzde matbaa olmasaydı hayatımızda ne gibi değişiklikler olurdu? Tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Günümüzde matbaa olmasaydı hayatımızda ne gibi değişiklikler olurdu? Tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Günümüzde matbaa olmasaydı hayatımızda var olan kitapları almamız ve kolay bir şekilde Bilge ulaşmamız mümkün olmayacaktı.

Bunun sonucunda kitaplara ve bilgiye ulaşamamamız eğitim olanaklarının sınırlı olmasına okuryazarlığın düşük olmasına ve bilgili insanların yetişmesine zarar vereceği için matbaa hayatımızda büyük bir önem taşıdığını ifade edebiliriz.


Günümüzde matbaa olmasaydı hayatımızda ne gibi değişiklikler olurdu? Tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Günümüzde matbaa olmasaydı eğer bilgilerin toplum içerisinde yayılması zor bir hale alacağından dolayı eğitim olanaklarının kısıtlı bir şekilde ilerleyeceğini den dolayı insanların gerekli eğitim olanaklarını elde edemeyecekleri gerekli bilgileri alamadıkları için etkin bir vatandaş olamayacaklarını ifade edebiliriz.

Ayrıca günümüzde kitle iletişim araçları arasında olan dergi gazete gibi olanakların da kısıtlı olacağından dolayı Gündem ülkemiz ve Dünya hakkında bilgiler elde edemeyecek ve birçok alanda Yeni insanlar yetişemeyeceği ndan dolayı ülkeler gelişimlerini sağlayamayacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Yazının icadından sonra çok kıymetli ve en önemli icatların en büyüğü olarak bilinen matbaa sayesinde bilgilerin saklanması dağıtılması ve yeni nesillere aktarılması hızlı ve aktif bir şekilde sağlanmaktadır. Günümüzde matbaa olmasaydı sahip olacağımız bir çok bilgiye hem ulaşamaz hem de hızlı ve fazla bir şekilde sahip olamazdık. Matbaa sayesinde okuduğumuz kitaplar okula gittiğimizde kullandığımız kitaplar ve bir çok bilgiye sahip olabileceğimiz için baskan kitaplara sahibiz. Ayrıca matbaa sayesinde öğrenilen bilgiler saklama bilmektedir. Eskiden bilgilerin saklanması yeni nesillere aktarılması veya bilgilerin korunması çok zordu. Çünkü sahip olmam bilgiler ya mağara duvarlarına ya ağaç kovukları na ya da sahip oldukları yetersiz ürünlerde çok zor ve imkansızdı. Günümüzde ise matbaanın icadı ile beraber birçok bilgiye kısa ve hızlı bir şekilde sahip olabiliyoruz

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.