Günümüzdeki ve geçmişteki aydınlatma araçlarını karşılaştırdığımızda neler söyleyebiliriz? | Forum Sayfa Cevapları

Günümüzdeki ve geçmişteki aydınlatma araçlarını karşılaştırdığımızda neler söyleyebiliriz?


Fen Bilimleri Öğretmeni

4. Sınıf Fen Bilimleri Günümüzdeki ve geçmişteki aydınlatma araçlarını karşılaştırdığımızda neler söyleyebiliriz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Günümüzdeki ve geçmişteki aydınlatma araçlarını karşılaştırdığımızda neler söyleyebiliriz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Günümüzdeki ve geçmişteki aydınlatma araçlarını göz önünde bulundurduğumuz zaman günümüzdeki aydınlatma araçlarının kaynakları elektrik enerjisidir.

Elektrik enerjisinden faydalanarak ampuller LED’ler floresan lambalar LED projektörler sokak ve evlerimizi iş yerlerimizi okullarımızı tüm şehri aydınlatmaktadır. Geçmişte ise aydınlatma araçları Ateş enerjisini kullanmaktaydı meşaleler mumlar kandiller gaz lambaları kullanılmaktadır.


Günümüzdeki ve geçmişteki aydınlatma araçlarını karşılaştırdığımızda neler söyleyebiliriz?  konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Günümüzdeki ve geçmişteki aydınlatma araçlarını karşılaştıracak olursak ; aydınlatma araçlarının enerjilerinde farklılık olduğunu görürsünüz geçmişteki aydınlatma araçlarının enerjileri ateş kaynaklıydı.

Ateşin bulunması ile birlikte insanlar hem ısınma hem de aydınlatma ihtiyaçlarını gidermeye başladılar hayvan yağlarını kullanarak meşaleler kandiller ve mumları kullanırken fosil yakıtlar ile birlikte gaz lambaları ve de el fenerlerinde ateşin sağladı. Aydınlatma özelliğini kullanmaya başladılar. Günümüzde ise elektriğin icadından itibaren ampul icat edilerek floresanlar LED aydınlatma araçları ve de projektörler kullanılmaya başlandı.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Günümüzdeki ve geçmişteki aydınlatma araçlarını karşılaştırdığımızda neler söyleyebiliriz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak