Güvenliğini tehdit eden bir durum ya da kişi olduğunu hisseden bir arkadaşınıza, bu durumlarda neler yapması gerektiğini anlatan bir yazı yazınız.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Güvenliğini tehdit eden bir durum ya da kişi olduğunu hisseden bir arkadaşınıza, bu durumlarda neler yapması gerektiğini anlatan bir yazı yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Güvenliğimizi tehdit eden bir durum yada kişi olduğunu hissettiğinizde yapmamız gerekenler
Tedirgin olduğunuzu belli etmeden Sakin bir şekilde ondan uzaklaşmaya çalışın
En yakınınızdaki arkadaşınıza veya okulda isek öğretmenimize konu hakkında bilgi verin
Yolda dışarıda tek başımıza isek en yakınımızdaki devlet dairesine Polis Karakolu’na veya devriye atan polis memurlarına durumu anlatın
Evde aile büyüklerimize durum hakkında bilgi vererek onlardan yardım isteyin 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Güvenliğini tehdit eden bir durum ya da kişi olduğunu hisseden bir arkadaşınıza, bu durumlarda neler yapması gerektiğini anlatan bir yazı yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Sizlere çok teşekkür ederim her zaman bana yardım eden harika bir ödev sitesi süpersiniz lütfen bu şekilde devam ediniz.
Merve
Zor durumda olduğumuz ama bey'e güvendeyiz etmediğimiz zaman yanımızda bulunan arkadaşımızın bu konu hakkında bilgi edin bize bize yardım etmesi veya büyüklerimize yardım edecek kişileri arayarak yardım istemesi gerekir. Güvende olmadığımız ama veya çeşitli sorunlarla karşı karşıya kaldığımız zaman büyüklerimizin telefon numaralarını bildiğimiz zaman onları aramalıyız açık bir sağlık durumu ve acil bir güvenlik sorunluysa elbetteki acil telefon numaralarını isteyerek yardım isteyebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!