Ders Notları

Güvenlik önlemleri almanın bize ve başkalarına sağlayacağı faydalar nelerdir?

3. Sınıf Fen Bilimleri Güvenlik önlemleri almanın bize ve başkalarına sağlayacağı faydalar nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Güvenlik önlemleri almanın bize ve başkalarına sağlayacağı faydalar nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Güvenlik önlemleri almanın bize ve başkalarına sağlayacağı faydalar çok fazladır. Bizlerin yaralanmasını, çevreye zarar verilmesini engelleyecektir.


Güvenlik önlemleri almanın bize ve başkalarına sağlayacağı faydalar nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Güvenlik önlemleri almanın bize ve başkalarına sağlayacağı faydalar şunları ;

  1. Bizlerin yaralanmasını engeller,
  2. Başkaların zarar görmesini engeller,
  3. Sağlıklı bir şekilde işlerin yapılmasını sağlar,
  4. Çevreye zarar verilmesini engeller,
  5. Sağlık problemleri meydana gelmez.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Güvenlik önlemleri almak ve çevremizdeki insanları kazalara karşı korur. Trafik kuralları okul kuralları evde bulunan kurallar sokakta toplu taşıma araçlarında toplu kullanım alanlarında sahip olduğumuz ve bildiğimiz kurallara uymak bizi ve yakınlarımızı kazalardan yaralanmalardan ve birçok riskten korur. Örneğin okullarımızdaki bazı kurallardan biri olan tuvaletleri temiz tutmak bizi ve arkadaşlarımızı güvenlik ve sağlık açısından korumaktadır. Ayrıca merdivenlerden hızlı bir şekilde inmemek koridorlarda koşmamak ve okul bahçesinde bulunan kurallara uymak da arkadaşlarımızı ve bizi çeşitli kazalardan risklerden koruduğu gibi kurallara uyulduğu bir ortamda yaşamak daha huzurlu ve rahat imkanlar sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.